• Dolar
  6.8555
 • Euro
  7.7862
 • G. Altın
  399.18
 • T. Altın
  2704.2

Sattığı simitlerin parasını Elazığspor’a bağışlayarak gündeme gelen ve geçtiğimiz aylarda kalp krizi sonucunda genç yaşta hayatını kaybeden Furkan Gündüz’ün ismi ölümsüzleşiyor. Elazığspor Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş, Furkan Gündüz’ün isminin Elazığspor Alt yapı Tesisleri’ne verileceğini belirtti.

Herkes onu sattığı simitlerin parasını Elazığspor’ bağışlamasıyla tanımıştı…

Daha çocuk yaşta omuzlarında ağır bir yük taşıyarak, simit satarak ailesini geçindiren ve bununla da kalmayarak sattığı simitlerin parasını Elazığspor’a bağışlayan Furkan Gündüz,  hatırlanacağı üzere 7 Şubat’ta geçirdiği kalp krizi sonucunda genç yaşında hayatını kaybederek aramızdan ayrılmıştı.

 

 

Minik Furkan’ın vefat haberi sadece ilimizde değil tüm Türkiye’de büyük üzüntüyle karşılanırken, Elazığspor’un ezeli rakipleri dahi yaptıkları paylaşımlarla üzüntülerini paylaşmıştı.

Selçuk Öztürk başkanlığındaki Elazığspor Yönetim Kurulu, Furkan Gündüz’ün ismini yaşatmak için önemli bir adım atarak, Altyapı Tesisleri’ne Furkan’ın adını vermeyi planlıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Elazığspor Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş, Furkan’ın ismini Altyapı’ya vererek ölümsüzleştireceklerini ifade ederken, bu konudaki resmi açıklamayı ilerleyen günlerde Başkan Selçuk Öztürk’ün yapacağını açıkladı.