• Dolar
  5.9199
 • Euro
  6.5302
 • G. Altın
  284.05
 • T. Altın
  1924.2

İlimiz gündemine adeta bomba gibi düşen Elazığ’a yapılacak olan stadyum ödeneğinin başka illerin stadyumlarına aktarıldığı yönündeki iddialar ilimiz AK Parti milletvekilleri tarafından yalanlandı. Konuyla ilgili bilgiler veren AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, böyle bir durumun kesinlikle söz konusu dahi olamayacağını belirtti.

Elazığ’a yapılacak olan yeni stadyum konusunda gündeme adeta bomba gibi düşen “Elazığ Stadyumu’nun ödeneğinin başka illerin stadyumlarına aktarıldığı” iddiaları AK Parti Elazığ Milletvekilleri tarafından yalanlandı.

Uzun bir zamandan buyana ilimiz gündemini meşgul eden stadyum polemiği, geçtiğimiz yıl kuzey kale arkası tribünün yıkılmasıyla somut bir seviyeye gelmiş ve daha sonra ise stadyumun tamamen yıkılmasının ardından gözler yeni stadyum inşaatına çevrilmişti.

Ancak geçtiğimiz sezon ilk yarının sona ermesinin ardından yıkılan Elazığ Atatürk Stadyumu’nda o tarihten bu yana gözle görülür bir ilerleme sağlanamaması üzerine “Acaba proje yarım mı kalacak” yönünde kafalarda soru işaretleri oluşurken, son olarak ortaya atılan 35 Milyon TL’lik Elazığ stadyumu ödeneğinin başka stadyumların yapımına aktarıldığı yönündeki iddialar kafaların iyice karışmasına neden oldu.

 

DEMİRBAĞ: “STADYUM İLE İLGİLİ HABERLER ASPARAGAS HABERLER”

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından süreçle ilgili görüşlerine başvurduğumuz AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, böyle bir durumun kesinlikle söz konusu dahi olamayacağını belirterek, bu yöndeki haberlerin asparagas olduğunu söyledi.

Demirbağ, bugün AK Parti Elazığ Milletvekili arkadaşlarıyla birlikte Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ettiklerini ve konunun bu ziyarette de gündeme geldiğini aktarırken, Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüştüğünü ve böyle bir durumun kesinlikle söz konusu dahi olamayacağını söyledi.

 

DEMİRBAĞ: “BİR İLİN ÖDENEĞİ BAŞKA BİR İLE AKTARILAMAZ”

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, bir ilin ödeneğinin başka bir ile aktarılması gibi bir işleyişin olamayacağını iddia ederek, ilimiz kamuoyunda bu yönde dolaşan gelişmelerin asparagas haberler olduğunu söyledi.

Demirbağ, stadyum inşaatında herhangi bir sorun olmadığını sözlerine eklerken, yüklenici firmanın aldığı ödenekler karşılığında belirlenen iş takvimi sürecinde stadyumu tamamlayacağını söyledi.