• Dolar
  6.8684
 • Euro
  7.7185
 • G. Altın
  392.13
 • T. Altın
  2653.7

UEFA, aralarında Raul Gonzalez, Michel Platini, Gary Lineker gibi kariyerlerinde hiç kırmızı kart görmeyen futbolcuları derledi. Bu futbolcular arasında Elazığspor’da forma giyen iki önemli isim de bulunuyor.

Nabzınızın 120'lere çıktığı, sürekli temas olan ve en az 90 dakika süren bir sporda sinirlerinize hâkim olabilmek, hiçbir yasağı çiğnememek büyük meziyet. Hele de bunu 100'lerce maçın ardından bile yapabilmek abartısız ayakta alkışlanacak bir özellik.
UEFA tarafından yapılan araştırmada Raul Gonzalez, Michel Platini, Gary Lineker gibi dünya yıldızlarının bulunduğu listede aralarından Elazığspor forması giymiş olan Türkiye’den de önemli isimler var.
Buna göre futbol kariyerine Elazığspor’da başlayan daha sonra ise transfer olduğu Beşiktaş’ın efsane isimlerinden biri olmayı başararak futbolu Beşiktaş’ta bırakan Ulvi Güveneroğlu, defansta oynamasına rağmen, adını profesyonel kariyerinde kırmızı kart görmeyen isimler arasına yazdırmayı başardı.
Öte yandan listede yer alan bir diğer isimse Misko Mirkoviç.
Futbola OFK Belgrad’da başlayan daha sonra ise Türkiye kariyerinde Kocaelispor, Fenerbahçe ve son olarak da Elazığspor’da görev yapan ve Türk Vatandaşlığına geçerek Mert Meriç ismini alan Misko Mirkoviç de kariyerinde kırmızı kart görmeyen ender futbolcular arasında bulunuyor.