• Dolar
  6.7784
 • Euro
  7.4659
 • G. Altın
  371.86
 • T. Altın
  2155.8

Nihayet Beklenen Haber Geldi...

Yıkım işlemi geçtiğimiz yıl tamamlanan ancak sonrasında herhangi bir ilerleme yaşanmaması üzerine yeniden polemik konusu olan Atatürk Stadyumu için nihayet beklenen ödenek geldi.

İlimiz Milletvekillerinin girişimleri ile 15 Milyon Liralık ödenek aktarılırken, kısa bir süre içerisinde temel atılması bekleniyor.
Elazığ Atatürk Stadyumu’nda beklenen müjdeli haber nihayet geldi.
Yıkım işlemi geçtiğimiz yıl tamamlanan ve sonrasında aradan geçen uzun zamana rağmen herhangi bir ilerleme yaşanmaması üzerine yeniden senaryolar üretilerek polemik konusu olan yeni stadyum için 15 Milyon TL’lik ödenek çıkartıldı.
Uzun süren sessizliğin ardından proje bedelinin yaklaşık %10’luk dilimini karşılayan ilk ödenek aktarılırken, bu gelişme üzerine artık gözler yüklenici firmaya çevrildi.
İlimiz milletvekillerinin yoğun gayretleri neticesinde gerekli olan 15 Milyon TL’lik ödeneğin çıkartıldığı ve rakamın arttırılması için de girişimlerin devam ettiği öğrenilirken, kısa bir süre içerisinde temel atılması bekleniyor.
23 Bin kişi kapasiteli olarak tasarlanan ve tamamlandığında, gerek localar gerekse de kiraya verilecek olan işletmelerle kalıcı gelir anlamında Elazığspor’a ciddi bir destek sağlayacak olan yeni stadyum 128 Milyon 368 Bin TL’ye mal olacak.

HABER: TOLGA SÖNMEZ