• Dolar
  6.8684
 • Euro
  7.7185
 • G. Altın
  392.13
 • T. Altın
  2653.7

Süper Lig’in ne zaman başlayacağı ve nasıl bir formatta oynanacağı merakla beklenirken, devreye giren Katar Türkiye Futbol Federasyonu’na maçların Katar’da oynanması teklifinde bulundu.

Spor Toto Süper Lig’de bitime 8 hafta kala Koronavirüs nedeniyle maçların ertelenmesinin ardından, ligin tekrar ne zaman başlayacağı ve nasıl bir formatta oynanacağı henüz belirsizliğini koruyor.
Bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu çeşitli formüller üzerinde dururken, devreye giren Katar maçların geri kalan bölümünün Katar’da oynanmasını teklif etti.
Alınan bilgilere göre, bu teklife ligin Katarlı resmi yayıncı kuruluşu beIN Sports’un da olumlu baktığı bildirildi.
Fanatik'in haberine göre izole ortam oluşturularak karşılaşmaların Antalya’da tamamlanması gündeme gelirken, Katar da devreye girdi. Katar Hükümeti, kalan 8 haftanın ülkelerinde oynanması teklifinde bulundu.
2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak ülkede alt yapının hazır olduğu kaydedilirken, Süper Lig ekiplerinin saha giderleri, konaklamalar gibi tüm harcamalarının karşılanacağı garanti edilirken, haftada çift maçlı takvimle bir ay içinde ligin bitirilebileceği belirtildi.
Katarlı olan, Süper Lig yayıncı kuruluşunun da teklife onay verdiği öğrenilirken, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği’nin bu konuda alacağı karar merakla beklenmeye başladı.