• Dolar
  6.8675
 • Euro
  7.7471
 • G. Altın
  391.86
 • T. Altın
  2653.8

Ertelenen Süper lig, 1.lig, 2.lig, 3.lig ve Bal ligi 12-13-14 Haziranda Başlıyor...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, düzenlediği basın toplantısında liglerin yeniden başlayacağı tarihi açıkladı.
Video konferans yöntemiyle açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Özdemir, yaptıkları planlama doğrultusunda ligleri 12-13-14 Haziran tarihlerinde yeniden başlatacaklarını aktararak konuyu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu’nun da değerlendireceğini ve maçların seyircisiz oynanacağını ifade etti.
Liglerin başlamasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Özdemir, "Şimdilik olmak kaydıyla Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve bölgesel amatör liglerimizi 12, 13, 14 ve 15 Haziran tarihlerinde başlatma kararı aldık" dedi.
"Liglerimizi temmuzda tamamlayacağız. Kupaları sahada vereceğiz. Ağustosta da Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacağız" ifadelerini kullanan Özdemir, maçların nasıl oynanacağına Bilim Kurulu'nun karar vereceğini vurguladı. 
'Elimizde 10 ayrı senaryo var'
Özdemir sözlerine şöyle devam etti:
"Elimizde 10 ayrı senaryo var. Bunları bakanlıklarımızla paylaştık. Yarın Sağlık Bakanlığımıza başvuracağız ve onların bize verecekleri sistem içinde liglere başlayıp sezonu bitireceğiz. Ana hedefimiz sağlık. En iyi çözümü bularak yola devam edeceğiz. Ankaragücü'nde bir virüs saptanmıştır. Bundan sonraki yolumuza Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun kararlarıyla devam edeceğiz. Kendi başımıza karar almayacağız. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun alacağı kararları biz TFF Bilim Kurulu olarak yorumlayıp yolumuza devam edeceğiz. Bugüne kadar bir haftayı seyircisiz oynadık. Gördük ki bundan sonraki maçlar da seyircisiz oynanacak."