• Dolar
  6.6469
 • Euro
  7.2634
 • G. Altın
  344.41
 • T. Altın
  2155.8

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin olduğu gibi tescili ya da Play-Off seçeneği gibi iddiaların asla doğru olmadığını açıklayarak, bu konuların gündemlerinde dahi olmadığını söyledi.

Koronavirüs nedeniyle Süper Lig'in ertelenmesinin ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir, ligde Play-Off oynanacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Nihat Özdemir, yaptığı açıklamada "Şu an konuşulan iddialar asla doğru değil. Bu konular gündemimizde dahi yok. Bizim için sağlık her şeyden önce gelir. Biz fotoğrafa bu açıdan bakıyoruz." dedi.
Sportif müsabakaların ertelenmesinin ardından sezonun Play-Off ile noktalanacağı ya da liglerin bu şekilde tescil edileceği gibi pek çok iddia ortaya atılması üzerine değerlendirmelerde bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Koronavirüs sürecinin uzaması halinde Süper Lig'in mevcut haliyle tescil edilmesi veya ilerleyen dönemde Play-Off oynatılması iddialarına açıklık getirdi.
Başkan Özdemir, "Herkes kafasına göre, kendi kendine konuşuyor. Karar verici biziz. Ne Play-Off ne de liglerin mevcut haliyle tescili gündemimizde yer almıyor. Çünkü hiçbir şey belli değil. Sanıldığı gibi ligin başlangıcıyla ilgili öyle belli bir tarih falan da yok. Kulüpler Birliği ile bunu bile konuşmadık" ifadelerini kullandı.
Başkan Özdemir, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, TFF olarak 7 maddelik bir rapor verdiklerini de belirterek, "Bu raporda süreçle ilgili bir dizi senaryolar var ve sadece Sayın Bakan biliyor" diye konuştu.