• Dolar
  6.6469
 • Euro
  7.2634
 • G. Altın
  344.41
 • T. Altın
  2155.8

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in Koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve TFF Yönetim Kurulu’na sert tepkiler yükselmeye başladı.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in Koronavirüs testinin pozitif çıkması, spor camiasında büyük tepkilere neden oldu.
Spor Toto Süper Lig’in 26. Haftasında 15 Mart Pazar günü oynanan ve golsüz eşitlikle sona eren Galatasaray-Beşiktaş derbisi öncesinde maçların ertelenmesi yönünde gelen taleplere duyarsız kalan Türkiye Futbol Federasyonu, maçların seyircisiz oynanmasını kararlaştırmış ancak daha sonra artan tepkiler üzerine 27. Hafta karşılaşmaları öncesinde ligler süresiz ertelenmişti.
Gelinen sürecin ardından ilk olarak Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak daha sonra ise Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in Koronavirüs testlerinin pozitif çıkmasının ardından, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu, eleştiri oklarının hedefi haline gelirken, spor kamuoyu sorumluların görevlerinden istifa etmeleri yönünde birbiri ardında beyanatlarda bulundu.
Fatih Terim’in hastanede gözetim altına alınmasının ardından Sosyal medya hesabından açıklama yapan Galatasaray Futbol A Takım İdari Direktörü Şükrü Hanedar, TFF'yi hedef alarak; "Hesap vereceksiniz!" ifadesini kullandı.
Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak için geçmiş olsun dileğinde bulunurken; TFF'yi de istifaya çağırdı.