• Dolar
  6.6469
 • Euro
  7.2634
 • G. Altın
  344.41
 • T. Altın
  2155.8

ABD Başkanı Donald Trump’ın koronavirüs sebebiyle yurt dışındaki vatandaşlarına yaptığı ülkeye dönme çağrısına ret kararı. Beşiktaşlı yıldız Boyd, 'Türkiye'de daha güvenli olduğunu' söyleyip reddetti.

Corona virüs tüm dünyayı etkilediği gibi ABD'yi de derinden etkiledi. ABD Başkanı Donald Trump basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Trump, yurt dışında yaşayan ABD vatandaşlarının ülkelerine geri dönmeleri gerektiğini söyledi.
ABD Başkanı Donald Trump'ın bu çağrısı futbol dünyasını da etkiledi. Takımlarında forma giyen ABD'li futbolcular Trump'ın çağrısına yanıt verdi ve birçok oyuncu ülkesine geri dönmek için harekete geçti.
Fakat bu çağrıya Türkiye'de forma giyen yıldız oyuncu ret kararı verdi. Yıldız isim, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın, yurt dışında yaşayan vatandaşlarına bir an önce ülkeye dönmesi için yaptığı çağrıya rağmen Türkiye’de kalmaya karar verdiğini açıkladı.
Koronavirüs sebebiyle yaşanan gelişmelerin ardından Trump’tan gelen bu çağrıya Sports Illustrated Dergisi aracılığıyla yanıt veren Boyd, Türkiye’de kendisini güvende hissettiğini söyledi. 25 yaşındaki kanat oyuncusu, “Ailemden uzaktayım ama burada alıyorum. Sınırlar kapalı. Hiçbir sorun olmadan ayrılamam ve geri dönemem. Ben bu noktada Türkiye’de kalmaya devam ediyorum. Kendimi burada güvende hissediyorum. Evde olabildiğimce formda kalmaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı.
Beşiktaş’ın süreci çok iyi yönettiğini dile getiren Boyd, “Hastalığın Türkiye’deki yayılması ve kulübün aldığı önlemler hakkında sürekli bilgilendiriliyoruz. Bukonuda gerçekten bir grup mutabakatı yok. Gerçekten bir bölünme de yok. Takım otobüsü, eğitim tesisi ve yemek alanları sterilize edildi. Oyuncular bir grup mesajı uygulamasıyla sık sık kontrol ediliyor. Beşiktaş salgını çok ciddiye alıyor. Güvenliğimin tehlikede olduğunu hiç hissetmedim” dedi.