• Dolar
  7.7082
 • Euro
  8.9946
 • G. Altın
  460.79
 • T. Altın
  3145.6

Türkiye’nin önde gelen yazılım firmalarından ASTAV, başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz ay içinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen ve katılım sayısıyla Dünya’nın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali ünvanını alan TEKNOFEST’te Elazığ’ı en başarılı şekilde temsil eden ASTAV Yazılım ziyaretçi akınına uğradı. Özellikle artırılmış gerçeklik projesi GoArt’ı tüm ziyaretçilerine anlatarak ve tanıtarak adından oldukça söz ettirdi.

“ASTAV YAZILIM’A DÜNYA’NIN EN BÜYÜK FİNANSAL TEKNOLOJİLER FESTİVALİ’NE DAVET”

Yönetim Kurulu Başkanlığını başarılı iş adamı Avukat Burak Soylu’nun yaptığı Har Holding bünyesinde bulunan, yerli sermayeli bir bilgi teknolojileri yazılım şirketi olan ve kurulduğu günden bu yana sektördeki başarısını sürdürerek,  yeni teknolojiler ile kendini yenileyen ASTAV Yazılım; 11-15 Kasım’da Singapur’da düzenlenecek olan Dünyanın en büyük ve en etkili Finansal Teknolojiler Festivali’ne davet edildi.

Finans ve bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren öncü ve yenilikçi Türk firmaları, Singapur’da düzenlenecek olan dünyanın en büyük FinTech Festivali’ne Bilişim Vadisi organizasyonu ve Türk Teknoloji Pavilyonu markasıyla katılıyor.

Dünyanın en büyük ve en etkili Finansal Teknolojiler Festivali 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında Singapur’da gerçekleşiyor. Küresel ölçekte katılımın gerçekleştiği festivalde ilk kez yer alacak olan Türk Teknoloji Pavilyonu Bilişim Vadisi tarafından koordine ediliyor.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile İstanbul Ticaret Odası’nın desteklediği ve Sistem Global’in danışmanlığını yaptığı Türk Teknoloji Pavilyonu’nda ülkemizden 12 firma yer alıyor.

60.000 FİNANSAL TEKNOLOJİ

Singapur FinTech Festivali, Güneydoğu Asya ve Pasifik bölgesine açılmak isteyen firmalar için önemli fırsatlar sunuyor. Bu yıl festivale 135 ülkeden 500’e yakın kurumun ve 60.000 finansal teknoloji profesyonelinin katılması bekleniyor.

Festival bu yıldan itibaren SWITCH organizasyonuyla birlikte gerçekleştirilecek. SWITCH organizasyonu kapsamında firmalarımız, Singapur ekosistemindeki teknoloji ve inovasyon merkezlerine ziyaretlerde bulunarak firmalarla birebir iletişime geçme ve iş birlikleri oluşturma imkanına da sahip olacak.

SİNGAPUR TİCARET VE ENDÜSTRİ BAKANI KATILACAK

Bilişim Vadisi, festivalin ilk günü akşamında Türk Teknoloji Pavilyonu’na dahil olan firmalarımızın diğer ülke firmalarıyla eşleştirilmesi ve bağlantı kurmalarını kolaylaştırmak amacıyla bir çalışma toplantısı organize ediyor. Toplantıya Türk yetkililerin yanı sıra Singapur Ticaret ve Endüstri Bakanı’nın da katılması bekleniyor.

Türk Teknoloji Pavilyonu’nda yer alan firmalar şu şekilde:

ASTAV Yazılım, 32Bit, Albaraka Türk Insha ve Alneo, Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Enqura, Finartz, FTech Labs, Macellan, Kuveyt Türk Architecht Bilişim ve Türkiye İş Bankası Softtech.

 

HABER: TOLGA SÖNMEZ