• Dolar
  5.8894
 • Euro
  6.4964
 • G. Altın
  280.05
 • T. Altın
  1903.6

Geçtiğimiz gün 1 Ocak 2019’da başlayacak AKN’siz internet dönemi için paketlerini ve fiyatlarını açıklayan Türk Telekom, sosyal medya önde gelmek üzere, özellikle internet ortamında çok fazla eleştiri aldı. Düşük hızların piyasa koşullarına göre yüksek fiyatlara sahip olması, kullanıcıların tepkisini topladı. Tepkilerin ardından firma, dün gece yeni tarife ve fiyatlarını internet sitesinden kaldırdı.

Adil Kullanım Kotası’nın resmen kalkacağı 1 Ocak 2019 tarihine günler kaldı diyebiliriz. Ülkemizin en büyük altyapı işleticisi ve servis sağlayıcısı olan Türk Telekom, haliyle yeni dönemde nasıl bir fiyat politikası izleyeceği en çok merak edilen firmaydı. Dün (12 Aralık 2018) yeni tarife ve fiyatlarını açıklayan firma, sosyal medyadan ve internet aleminden oldukça büyük eleştirilere maruz kaldı.

Özellikle internet hizmetini halihazırda AKN olmadan, çok daha ucuza sunan firmaların varlığı, Türk Telekom’un fiyatlarını iyice göze batan bir hale getirmişti. Zira en ucuz tarifede internet hızı 4 Mbps’ye kadar olurken, bu tarifenin sözleşmeli aylık ücreti 59 TL olarak açıklanmıştı. Üstelik sözleşmenin ikinci 12 aylık kısmında paket özellikleri değişmeden fiyat 69 TL’ye yükseliyordu.

 

 

Açıklanan tarife ve fiyat listesi şöyleydi:

 

AKN’nin kalkıyor olmasından dolayı tüketiciler daha faydalı ve adaletli internet erişimi beklerlerken, yüksek fiyatlarla karşılaşmışlardı. Gelen çok sayıda olumsuz tepkinin ardından Türk Telekom, internet sitesinde de yer alan yeni tarifeleri yayından tamamen kaldırdı. Lider Kampanya olarak bilinen bu tarifeye ait “Sık Sorulan Sorular” köşesi hala yayındayken, Lider Kampanya paketlerinin detaylarına ulaşılamıyor. Şuanda bu gündem ile ilgili bir açıklama yapmayan Türk Telekomun fiyatları revize etme olasılığı da yüksek ihtimal. Bakalım Türk Telekom eleştiri ve tepkileri göz önünde bulunduracak mı? Bir açıklama yapıldığında siz değerli okurlarımıza aktarmış olacağız.

 

Haber: Oğuzhan Çelik