• Dolar
  7.2915
 • Euro
  8.5355
 • G. Altın
  477.14
 • T. Altın
  3299.7

Spor Toto 1. Lig’de 1.transfer ve tescil dönemi 31 Ağustos Cuma Günü sona erecek. transferin bitimine 4 gün kala aralarında Elazığspor’un da bulunduğu toplam 4 takım, henüz transfer yasağını kaldıramadı.


Türkiye profesyonel futbol liglerinde 9 Haziran’da başlayan ve  yaz transfer dönemi olarak da adlandırılan 1. Transfer ve Tescil Dönemi, 31 Ağustos Cuma günü saat 24.00’de sona erecek.
Transfer yasağını henüz kaldıramayan 4 kulübün, son 4 gün öncesindeki sessizliği devam ederken, FIFA’dan transfer yasağı alan Balıkesirspor Baltok haricindeki Elazığspor, Eskişehirspor ve Kardemir Karabükspor kulüpleri transfer engelini kaldırmaları durumunda yeni transferlerine lisans çıkarabilecekler.
Balıkesirspor’un aldığı transfer yasağı cezası ise ara transfer döneminde sona erdecek.
Sezonun geride kalan ilk 3 haftasında transfer engeli sebebiyle rakipleri karşısında altyapıdan takviyelerle oluşturulan kadrolarla mücadele etmek zorunda kalan Kardemir Karabükspor, Eskişehirspor ve Elazığspor aldıkları sonuçlarla ligin dibine demirlediler.
Transferi açma ihtimalleri doğrultusunda yaptıkları transferleri kadrolarında tutan bu 3 kulüp, transfer engelinin kaldırılamaması durumunda imza atamayacak olan futbolcuları geri göndermek zorunda kalacak.
Yoğun bir trafiğe sahne olması beklenen son 4 günde Elazığspor Kulübü’nde girişimlerin olumlu sonuçlanması ve yeni transferlerin Balıkesirspor Baltok Maçı’nda sahada olmaları bekleniyor.

En Çok Okunanlar