• Dolar
  7.872
 • Euro
  9.5292
 • G. Altın
  462.05
 • T. Altın
  3104.6

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumanda, Kurban Bayramı öncesi ve süresince canlı hayvan pazarının durumuyla ilgili Kanal 23 mikrofonlarına açıklamalarda bulundu. Dumandağ, Canlı Hayvan Pazarı’nda alınan tedbirler sayesinde sürecin sorunsuz geçirileceğini ifade etti.Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ Kurban Bayramı öncesi bilgiler verdi.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Borsa olarak ilgili kurumlarla birlikte ciddi tedbirler aldıklarını belirtti.

Dumandağ, dolardaki yükselişin hayvan fiyatlarını da etkilediğini ifade etti.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ Besi OSGB adlı proje hakkında bilgiler verdi.

Ticaret Odası Borsa Başkanı son olarak Elazığlı hemşehrimiz eski adı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı müsteşarı Mehmet Hadi Tunç’un tarım ve orman bakanlığı bakan yardımcılığına atanması ile ilgi açıklamalarda bulundu.

DUMANDAĞ : “HADİ TUNÇ DUYDUKLARINI DEĞİL BİLDİKLERİNİ YAPABİLECEK BİR İNSAN “

“Bu tedbirler nelerdir yollar açıldı, gölgelikler yapıldı. Belediyemiz zabıtası özel güvenliği emniyetin özel güvenlikleri bayram sonrasına kadar orada çok ciddi tedbirler alındı. orada kurban alanlar satanlar bizim gördüğümüz kadarıyla bir mağduriyet bir kavga bir gürültü olamadı. Satıcılar ile alıcılar arasında veya yer konusunda çok zaman kavağalar olur. Yaralılar olur. ama bu bayram Allah’a şükür kazasız belasız bir bayramı geride bıraktık. Bundan sonrada inşallah bundan güzel bayramlar olacağına inanıyorum” dedi.

Hayvan maliyetlerindeki artışın, fiyatları etkilediğini de ifade eden Mehmet Ali Dumandağ “ Hayvanların kendisi pahalı girdiler pahalı. Gelen alıcalar il içinden il dışından alıcalar herkes az kilolu bir dana alalım bütçemize uygun olsun. Dışarıdan gelen satıcılar bizim burada kurban alanlar onlar bile ufak hayvan almayı tercih ederler. büyük başın ufağı tabi ki. İlimizde hayvan alanlar var tabi. 1000’e yakın da il dışına gönderdiğimiz kurbanlar var besicilerimiz tarafından. Burada da pazarımızda çiftçilerimizde hayvanlar satıldı. İstanbul’dan Elazığ’a giren hayvan geri geldiğini duymadım” diye söyledi. Mehmet Ali Dumandağ bayram sonu değerlendirmelerini bu şekilde ifade etti.

 

En Çok Okunanlar