• Dolar
  7.872
 • Euro
  9.5292
 • G. Altın
  462.05
 • T. Altın
  3104.6

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik hain terör saldırısının üzerinden 2 yıl geçti.Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik hain terör saldırısının üzerinden 2 yıl geçti. 
18 Ağustos 2016 tarihinde Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü binasına bombalı araçla terör saldırısı gerçekleştirilmişti. 
Hain saldırıda Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 3 polis memuru şehit olmuş, 164 Polis Memuru ve bir çok sivil vatandaş yaralanmıştı. Şehrin büyük kesiminde hissedilen saldırıda Emniyet Müdürlüğü binası kullanılmaz hale gelmiş, Emniyet Müdürlüğü çevresindeki birçok binada ise hasar oluşmuştu. 
Patlamanın ardından olay yerine akın eden binlerce Elazığlı yaralı polislere ve vatandaşlara yardım ederek şehrine, vatanına ve emniyet güçlerine olan sevgisini ve bağlılığını birkez daha göstermişti. 
Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım başta olmak üzere birçok üst düzey yetkili olayın hemen ardından Elazığ’a gelerek emniyet teşkilatının ve vatandaşların yanında olmuştu. Kalleş teröristlerin düzenlediği saldırı Elazığ’da düzenlenen yürüyüş ve mitinglerde protesto edilerek, teröre lanetler yağdırılmıştı.  
İşte o alçak saldırının üzerinden tam iki yıl geçti. Olayın yaraları devlet ve millet elbirliği ile kısa sürede sarıldı ancak, saldırıda yaşanan acı hiç unutulmadı ve unutulmayacak. 
Kanal 23  olarak terör saldırısında Şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

En Çok Okunanlar