• Dolar
  7.872
 • Euro
  9.5292
 • G. Altın
  462.05
 • T. Altın
  3104.6

Her ne kadar mesleği gereği işi alevleri söndürmek olsa da, bugüne kadar sönmek üzere olan hayatlara umut ışığı oldu. Tayfur Başöz. Geçtiğimiz günlerde Sürsürü’de çıkan bodrum yangınında yin kahramanca daldı o yoğun dumanın arasına, ne ekip arkadaşlarını bekledi nede yardım istedi. İçeride mahsur kalanlara önce oksijen tümüyle nefes oldu daha sonra sırtına alarak, umut…

Onunda söylediği gibi o anda gözü başka bir şey görmemişti. İtfaiye eri Tayfur Başöz, bir can kurtarma pahasına, kararmak üzerine olan hayatlara umut olmak için daldı dumanların arasına.

Tarihler 23 Kasım Cuma’yı gösteriyordu yüzlerde korkuya sebeb olan yangın, Elazığ Sürsürü’de, 8 katlı bir binanın bodrum katında çıktı. ihbarı alan itfaye ekipleri sirenleri yine umuda yolculuk için çalmaya başladı.

Alevler bodrum katını çoktan sarmıştı… Binadaki diğer katlara sıçramadan olay yerine yetişti yüzü karaçalan kahramanlar.

Maskesini takıp dumanların içine dalan ilk isimlerden biriydi Tayur Başöz, zifiri karanlığa bürünen apartmanda oksijen maskesiyle mahsur kalan vatandaşlara nefes oldu... Yetmedi onları sırtına alarak kurtardı.

Mesleğe gönül veren kahraman itfaiyeci Tayfur Başöz 5 yıllık meslek hayatında bugüne kadar onlarca hayat kurtardı. Akıllara, geride bıraktığı son kahramanlığı ile kazındı.

Mahsur kalan felçli vatandaşı sırtına alarak kurtardı…

 

 

En Çok Okunanlar