• Dolar
  7.872
 • Euro
  9.5292
 • G. Altın
  462.05
 • T. Altın
  3104.6

Elazığ Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Haldun Dormen ve birçok ünlü sanatçı tarafından Moliere’nin ünlü eserlerinden olan kibarlık budalası tiyatro oyunu sahnelendi. Tiyatroya ilgi oldukça büyüktü.

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Moliere’nin ünlü eseri olan kibarlık budalası tiyatro gösterisi tiyatro severlerle buluştu.

Moliere’nin ünlü oyununu canlandıran isimler, Usta Oyuncu Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Anıl Yülek, Reyhan Aydınsel, Sadi Özen, Burcu Kayürek, Efe Yeşilay’dan oluştu.

Tiyatro hakkında değerlendirmelerde bulunan Elazığ Vali Yardımcısı Mustafa Gül, tiyatroyu zevkle izlediklerini söyleyerek, bu tür aktivitlerin devam edeceğini söyledi.

İzleyicilerde mikrofonlarımıza oyun hakkında düşüncelerini aktardılar.

Tiyatro sonrasında ünlü oyuncular mikrofonlarımıza değerlendirmelerde bulundu.

Usta oyuncu Haldun Dormen Elazığ’a 1960’lı yıllardan beri geldiğini söyleyerek ömür yettikçe gelmeye devam edeceğini kaydetti ve Elazığ’ı çok sevdiğini söyledi.  Elazığ’a 1960’lı yıllardan beri geldiğini söyleyen Dormen, Elazığ’ı çok sevdiğini ifade etti.

Oyunculardan Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Burcu Akyürek ve Anıl Yülek ise mikrofonlarımıza Elazığla ilgili özel değerlendirmelerde bulunarak oyun hakkında bilgiler verdiler.

 

 

En Çok Okunanlar