• Dolar
  5.4801
 • Euro
  6.2247
 • G. Altın
  229.62
 • T. Altın
  1554.6

TÜRKİYE DÜN İTİBARİ İLE YENİ YÖNETİM MODELİNE RESMEN BAŞLADI VE İSİMLERİ MERAK EDİLEN BAKANLAR, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN AÇIKLANDI. İŞTE TÜRKİYE’NİN YENİ BAKANLARI.

SON GÜNLERİN EN ÇOK KONUŞULAN KONULARINDAN BİRİ DE BAKANLAR KURULU’NDAKİ İSİMLERİN KİMLER OLACAĞI İDİ. BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN KÜLLİYE’DE DÜZENLENEN TÖRENDE YENİ KABİNEYİ AÇIKLADI. İŞTE TÜRKİYE’NİN YENİ BAKANLARI VE KISA ÖZGEÇMİŞLERİ.
 

ADALET BAKANI, ABDULHAMİT GÜL,

12 Mart 1977'de Gaziantep Nizip'te doğan Gül, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 26. Dönem Hükümeti'nde de Adalet Bakanı olarak görev yapıyordu.

ÇALIŞMA, SOSYAL HİZMETLER VE AİLE BAKANI,ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK,

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un kızı olan Selçuk, 1979 yılında Ordu'da doğdu. KADEM Ankara temsilciliği ve Denetleme Kurulu üyeliği, Kadın Birliği Platformu üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu tyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği üyeliği bulunan Selçuk, evli ve İngilizce biliyor.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI, MURAT KURUM

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ndeki ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı unvanına sahip Kurum, 1976'da Ankara'da doğdu. 2009 yılından itibaren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürlük görevini yürüten Kurum, evli ve 2 çocuk babası.

DIŞ İŞLERİ BAKANI, MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

Mevlüt Çavuşoğlu, 5 Şubat 1968 Alanya doğumludur. 24 Kasım 2015 tarihinde 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin Dışişleri Bakanı olarak yeniden atanmıştır.
Mevlüt Çavuşoğlu, İngilizce, Almanca, Japonca bilmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI, FATİH DÖNMEZ

1965 yılında Bilecik’te doğdu. 24.12.2015-09.07.2018 tarihleri arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüten Fatih Dönmez, evli ve 3 çocuk babasıdır.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI, MEHMET KASAPOĞLU

1976 yılında İstanbul'da doğdu. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması amacıyla çok sayıda tesisin kazandırılmasına katkıda bulunan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Evli ve bir çocuk babası olUPİngilizce ve Arapça biliyor.

 

MALİYE VE HAZİNE BAKANI, BERAT ALBAYRAK 

1978 yılında İstanbul'da doğdu. 25., 26. ve 27. Dönem İstanbul milletvekili olarak Meclis'e girdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesidir. 64. ve 65. Hükümetlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yaptı. İngilizce biliyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

İÇ İŞLERİ BAKANI, SÜLEYMAN SOYLU,

21 Kasım 1969 İstanbul'da doğdu. 7 Haziran ve 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimleri'nde Trabzon'dan milletvekili seçilen Soylu, 24 Kasım 2015-1 Eylül 2016 tarihleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptı, ardından İçişleri Bakanı oldu. 24 Haziran 2018'deki seçimde İstanbul Milletvekili seçilen Soylu, evli ve biri kız 2 çocuk babası.

 

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI, MEHMET ERSOY,

Mehmet Ersoy 1968 yılında İstanbul'da doğdu. 1991 yılında ETS Tur'u kurdu. Mehmet Ersoy İstanbul Üniversitesi'nde İngilizce İşletme okudu. MEHMET ERSOY EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASI.

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI, ZİYA SELÇUK,

1961 Ankara doğumlu olan Selçuk, Ankara Üniversitesi'nde Eğitim Bilimleri bölümünden mezun oldu. Ziya Selçuk 21 Mart 2003 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı görevine geldi ve 8 Mayıs 2008 tarihinde görevinden ayrıldı.

 

MİLLİ SAVUNMA BAKANI, HULUSİ AKAR,

1952 yılında Kayseri'de doğdu. Orgeneral Akar, İç Güvenlik Harekatı’ndaki başarılarından dolayı Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası’na sahip. 

TSK Üstün Hizmet Madalyası ile TSK Şeref madalyası da taşıyor. AKAR HALEN GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ DE YÜRÜTÜYOR

SAĞLIK BAKANI, FAHRETTİN KOCA,

965'te Konya'da doğan, ilk ve orta öğrenimini doğduğu kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde bitiren Koca, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1988'de BİTİRDİ.
Koca, kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye'nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi. İngilizce bilen Koca, evli ve dört çocuk babası.

 

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI, MUSTAFA VARANK,

1976 yılında Trabzon'un Of ilçesinde dünyaya geldi. 2016 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Büyükelçi unvanı verilen Varank, iyi derecede İngilizce biliyor.

Mustafa Varank evli ve iki çocuk babasıdır.

TARIM VE ORMAN BAKANI,BEKİR PAKDEMİRLİ,

1973 yılında İzmir’de doğdu. 2015 yılında kaybettiğimiz eski başbakan yardımcılarından Ekrem Pakdemirli'nin oğlu Bekir Pakdemirli’NİN OĞLUDUR. İngilizce biLEN PAKDEMİRLİ Evli, üç çocuk sahibidir.

 

TİCARET BAKANI , RUHSAR PEKCAN

1958'de Manisa'da doğdu. Üç dönem DEİK Türkiye-Suriye İş Konseyi Başkanlığını yürüten Pekcan, ayrıca Türkiye-Ürdün İş Konseyi Başkanlığı yaptı.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı olan Pekcan, evli ve iki çocuk annesi, İngilizce biliyor.

ULAŞTIRMA VE ALT YAPI BAKANI, MEHMET CAHİT TURHAN

1960 tarihinde Trabzon’da doğan (58 yaşında) Cahit Turhan, 1981 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mimarlık Fakültesi İnşaat Bölümünü bitirdi.  Cahit Turhan, Ekim 2015'te Danıştay üyesi olarak atanmıştı. 

 

En Çok Okunanlar