Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
3880 kez okundu
İbrahim Halil Çelik
İbrahim Halil Çelik
bilgi@kanal23.com
ÜLKESİNE NANKÖRLUK EDENİ
16 Şubat 2016 17:40

ÜLKESİNE NANKÖRLUK EDENİ


          İlahi adalet ,ülkesine nankörluk edeni  o ülkenin güzellik ve nimetlerinden, dirlik ve düzeninden, gücünden heybetinden, mutluluk ve huzurundan mahrum bırakır. Sersefil, onursuz, haysiyetsizce diğer milletlerin ayakları altına bırakıp sürükler.

       İnsanımızdan kimi, ülkemizdeki rahmetin kıymetini bilmeyerek içinde bulunduğu sorunların çözümü için elinden geleni ,kendi görevini layıkıyla yapmazken ağzını açan;

“Ülkemizin başı belada.

 Ekonomisi bitmiş,

 toprakları bölünmeye gidiyor,

eğitim çökmüş,

madenleri satılmış,

iletişim kurumları yabancıların eline geçmiş,

stratejik kurumları, fabrikaları, medyası, tarım arazileri kaybedilmiş ve

 şimdi de toprakları bölünüyor üzerinde pazarlıklar yapılıyor,

medyaya baskı var ve medyadaki muhalif seslerin kısılıyor …..vs……vs……..vs

Eleştirinin, lanetlemenin, İddiaların, küfürlerin bini bin para ….
Kim haklı, kim haksız,  doğru,  yanlış belli değil!

Tüm enerjimizi bu tür çarpışma ve didişmelerle başıboş harcıyoruz.
Bu gerilim  ve kavga kültürü her şeyimize yön veriyor .

İnsanlığımızın vatandaşlığımızın, sorumluluğumuzun dibe vurduğu konulara kafa yoran yok.Kime sorsanız,  herkesin siyaset ve ülke yönetimi ile ilgili bir fikri var En doğrusunu  kendisi bilir ve tek çözüm ,tek kurtarıcı formül kendi adamlarının siyasitinde inancında,ideolojisinde,dini inançcına göre yapılanmış tarikat cemaat ve  topluluğunda görür.Başkaları beş para etmez .Kimsenin kimseye güveni yok.!


Üzerinde önemle durulması gereken nasıl şey , sorunların çözümü için biz ne yapıyoruz?

Sorunların çözümü için elimizden gelen en güzel şey “vatanını, ülkesini en çok seven insan ,görevini   layıkıyla en iyi yapan insandır, üreten ,hakkı olmayan şeyde gözü olmayan insandır ”ilkesiyle yaşamaktır. Bunu ne kadar yapıyoruz?

Birileri de karşımıza geçip yukarıda saydığımız bu ilkelerle bizim sorumluluğunu aldığımız işimizi, yaptığımız görevi eleştirse biz ne kadar temiz çıkarız ?

Yoksa bizlerin de durumu, milletin ,devletin başına bela ve yük olmuş, sorunların bir parçası olmuş bir insan konumuna mı düşmüşüz?

Hakkımızda gizliden bir soruşturma yapsalar ;

Eşimiz, çocuklarımız, anne babamız bizden ne kadar memnun,

iş arkadaşlarımız amirlerimiz ,hizmet verdiklerimiz, patronumuz bizden ne kadar memnun?

Birlikte yaşadığımız yakınlarımız ,apartmanımız mahallemiz, şehrimiz bizden ne kadar memnun?

            Herkesin siyaset ve başkasının işini konuştuğu toplumlar, bilim sanat teknoloji ve kültür yönünden geri kalmış toplumlardır. Çünkü ya boş beleş yasayan  biridir veya var olan işini yapmayan, bir sorumluluğu olmayan ,hayata artı katkısı olmayan ,üretmeyen; toplumdan ve devletten otlanan, asalakça hak etmediği fırsatları bekleyen insandan başkası değildir. Bunlar, bu ülkenin çalışan 10 milyonun emeğinden geçinen 70 milyonluk asalak tüketicilerinden başkaları değil!

        Almanya Başbakanı Angela Merkel Alman halkına:”kendinizle, kültürünüzle ,inancınızla,milletinizle gurur duyun! Bakın Suriyeli mülteciler en kutsal toprakları olan Mekke ye gitmiyorlar,İran  benzeri İslam cumhuriyetlerine gitmiyorlar,gitmek isteselerde içeri alınmıyorlar .Bize ;Almanyaya Avrupaya geliyorlar.sorsanız İslam kurtuluş ve barış dinidir diyorlar. Bu sözler karşısında Müslümanlığımdan utandım

          İşte bu hala düşmemek için ülkemizin kıskaca alındığı şu günlerde geçmişte de yaptığımız gibi asil milletimize yakışan tavrı takınmak zorundayız. Yoksa, bizde ortalık  olup tertelef oluruz.Güçlü Devletler, gücünü ulusunun milli birlik ve beraberliğinden alır. Aynı milletin bir parçası olduğu inancını taşıyan partiler ,sivil örgütler, cemaatler, vatandaşlar, ülkenin ,milletin varlığı yokluğu ve çıkarları söz konusu olduğunda bütün ayrılıkları ,ihtilafları, farklılıkları bir kenara koyup ortak hareket ederek her türlü tehlikeye karşı güç birliği oluştururlar.

Bu ülkede yaşayan herkesin, mükemmel olmasa da hala elde kalan  huzuru koruma sorumluluğu vardır. Sorumsuz davrandığımızda sefilce haysiyetsiz bir hayat bizi bekliyor olacaktır.

RABBİM BU AZİZ MİLLETİ MERHAMETİYLE KORUSUN!              İ.HALİL ÇELİK

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
MANİSA-ELAZIĞ
82 kez görüntülendi
ELAZIĞ - G. ANTEP
188 kez görüntülendi
GAZİŞEHİR-ELAZIĞ
304 kez görüntülendi
ELAZIĞ-SAMSUN
440 kez görüntülendi
TELEFİNAL MANİSA
35 kez izlendi
M.ANALİZ BU HAFTA
52 kez izlendi
M.ANALİZ 'AKSA'
178 kez izlendi
DETAY HABER FHGC
112 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR