Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
3103 kez okundu
Mehmet Güleç
Mehmet Güleç
bilgi@kanal23.com
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ, MİLLET NEZDİNDEKİ KREDİSİNİ ZORLAMAMALI...
14 Temmuz 2016 18:45

 SAYIN  CUMHURBAŞKANIMIZ,  MİLLET NEZDİNDEKİ  KREDİSİNİ  ZORLAMAMALI...

Aziz Milletimiz , bu aziz coğrafyanın çilekeş ve vefalı halkı , yüz yıllar boyu idarecilerinden ve bürokrasisinden çok  zahmet çekmiş, itilmiş, kakılmış, geninde ve kanında var olan devletine bağlılığı ve itaatkârlığı, ehliyetsiz idareciler ve  liyâkatsiz bürokrasi elinde  çoğu zaman kötüye kullanılmıştır.

Yüzlerce yıl geriye gitmeyeceğim. Sadece son 100 yılımızı gözden geçirsek  yine de kâfî gelir:

93 Harbi’ndeki telefat ve bozgundan 33 yıl  sonra, 29 Eylül 1911 yılında başlayan Trablusgarp savaşı ile 9 Eylül 1922 yılında Batının maşası ve şımarık veledi Yunanlıları denize döktüğümüz zaman aralığında Anadolu’nun milyonlarca saf ve garip Mehmet’i, ilk 7 yıl boyunca 8 cepheye sürülmüş, kırılmış ve vatan adeta  enkaza çevrildiği halde hiç itiraz etmemiştir (İstisnalar hariç). Osmanlının İmparatorluk ömrünün son yarım asrında yetiştirdiği Kahramanlar (Gazi Osman Paşaların  damarından gelen Ahmet Muhtar Paşalar, Fevzi Çakmaklar, Mustafa Kemaller, Fahrettin Altaylar, A.Fuat Cebesoylar ...) tümüyle tükenmiş bir toplumdan ve bu şanlı İmparatorluğun külleri arasından Milleti ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletini inşa etmeyi başarmıştır. Ne yazık ki; aziz Milletimiz; “On yılda 15 milyon genç yaratmak” iddiasının  sahipleri ya da “ Kraldan çok kralcılık yapan Makam Muhterisleri ”  tarafından kaale alınmadan Cumhuriyete, demokrasiye ve İnsan Haklarına aykırı muamelelere tâbî tutulmuş, hiç saygı görmemiş, aşağılanmış, itilmiş, kakılmış ve adeta bir kez daha üzerinden silindir geçirilmiştir. Bu durum, 1946 demokrasiye geçiş rezaletinden sonra ve hattâ 28 Şubat 1997 yılını takip eden yıllar boyunca bile ve değişken oranda devam etmiştir. Çünkü ; 2. Cumhurbaşkanımızın : “... SEÇİMLERİ KAZANABİLİRSİNİZ; HÜKÛMETİ DE KURABİLİRSİNİZ. FAKAT BİZE RAĞMEN İKTİDAR OLAMAZSINIZ...! ” ifadesinde özetlenen sebepler, yani ; kendi kadrolarına ve bürokrasisine sahip olamayan Hükûmetler, halkımızı demokrasiye tümüyle aykırı bu ızdıraptan tam anlamı ile kurtaramamışlardır. O kadar ki; 12 Eylül 2010 tarihi, sadece nisbî bir dönüşüm tarihi olmuştur. Bu tarihten sonraki bir kaç yıl ise, meğer kümesin bekçiliğine tilkiyi tayin etmek gibi inanılmaz bir hataya kurban edilmiştir.

Sayın Okuyucumuz;

Tüm yazılarımızda, böyle uzunca bir giriş yaparız ki; naçizane , neyi konuştuğumuzun ve neyi yazdığımızın tarihini hatırlatalım. Esas konumuza gelecek olursak :

Bu güzel Ülkenin bir yurttaşı olmaktan onur duyan ve Aziz Milletimin bir ferdi olmaktan şerefyâb olan bu fakir; ailesinden, tarihinden ve eğitiminden aldığı  erdemler sayesinde  Milletimizin iradesi ile seçilmiş herkese saygı duymayı, bilinçli ve samimî bir  vatansever olmanın gereği görür. Böyle davranmayanları da tahammülsüz, demokrasi cühelâsı, adâp ve muâşeret fakiri görür. Onlar için her daim dua eder . Bunun içindir ki; kendisine saygı duyduğum Devletimizin Sayın Cumhurbaşkanı, geldiği siyasi çizgi ve sosyal katman itibariyle yukarıda  sadece yüz yıllık serencamını arz ettiğim ANADOLU’NUN SAF ve GARİP MEHMETLERİ silsilesinden gelmektedir. Tüm davranış, hareket ve tasarruflarında yansıttığı tavır ve bazen de akresif tavırlar; kökeni yüz yıllarca derinlere giden bu ezilmişlere, itilmişlere, aşağılanmışlara, horlanmışlara yapılmış merhametsizlik, şefkâtsizlik ve adaletsizliklere karşı bilinçaltına yer etmiş bir tepki tavrıdır. Zaten, yıllardan beri gerek Küresel ve gerekse Ülke çapında aleyhine sürdürülen itibarsızlaştırma- yıpratma ve zayıflatma operasyonlarına rağmen Milletimizin teveccühüne mazhar olmasının asıl sebebi de budur ! İşbu hususu, burada bilimsel açıdan tartışacak değilim. Fakat merak eden, en yakın hastanedeki psikolog görevliye uygun şekilde danışabilir.

Sayın Cumhurbaşkanı’mız; Suriyeli Mülteciler hususunda Türkiye Gerçeklerine uygun olmayan bir çıkışta bulunmuştur. 3 milyon Suriyeli mülteciye VATANDAŞLIK HAKKI vermek, siyaset ilimine de, toplum bilimine de ve Türkiye Gerçeklerine de aykırıdır. Devlet Ümerası, bir sözü sarf ederken ya da bir taahhütte bulunurken binlerce kez daha dikkatli olmak zorundadır. Çünkü :

Milletimiz, sebebi ve kökeni yüz yıllarca gerilerden gelen  adil olmayan bir gelir bölüşümüne mahkûm edilmiştir. 60 yaşına geldiği halde tüm aile fertleri ile çalışmış olmasına rağmen bir ev sahibi olamamış yüz binlerce yurttaşımız varken siz  teferruatını izaha bile gerek görmeden bu muhterem misafirlerimize TOKİ konutu vermekten, vs. vs. bahsederseniz, sefilleri yaşayan AVAMALTI  kesimi  Devlete, Hükûmete, Şahsınıza  ve Adalete düşman edersiniz . Ayrıca ;  bu durumdan nemalanmak isteyen kışkırtıcıların da değirmenine su taşımış olursunuz.

Kişi başına Millî Geliri ve Gelir Dağılımındaki Adaleti, Ülkemizden kat be kat iyi ve halkının % 75 ’i yaşlı olan Ülkelerin cesaret edemediğine biz soyunursak, milyonlarca Mankurt’un, Haşhaşî’nin ve İstemezûkçü Tahrîbat Tayfasının eline cephane vermiş olursunuz. Şu anda olduğu gibi....

Elbette mâkûl ve anlaşılabilir bir kesimi için yapılacak bir tasarrufa karşı  olmamalıyız. Lâkin, daha ilk cümle ile yapılması gereken izahat yapılmadan, bu tasarrufun boyutları  henüz belirtilmeden taahhütlere girilmiştir.Ayrıca; halkı kaçmış ve kaçırılmış bir Suriye, Kıpkızıl Esad zihniyetinin işine gelmez mi ?

Bendenizi bağışlayın ama, bazen kendi kendime şunu diyorum : Siyasi tarihimizde bazı siyasîler, normal insan aklının alamayacağı sözler sarf etmiş ve icraatlar yapmıştır.“ Acaba bunu, bu işlerden bıktıkları ve etraflarını boşaltmak için mi yapmışlardır..” diyesim geliyor. Zira; geriye başka izah kalmıyor. Bu arada ve elbette ki, biz sıradan yurttaşların bilmediği başka şeyler yok ise... ?

Bizi anlayanlara da, anlamayanlara da, anlamak istemeyenlere de selâm olsun..!...

 

 

,

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
01 Şubat 2018 17:44
1113 kez okundu
07 Ocak 2018 10:35
906 kez okundu
29 Aralık 2017 16:04
473 kez okundu
09 Kasım 2017 14:05
984 kez okundu
20 Ağustos 2017 15:37
1565 kez okundu
04 Temmuz 2017 14:39
1340 kez okundu
23 Mayıs 2017 23:53
1791 kez okundu
08 Mayıs 2017 10:07
1472 kez okundu
20 Kasım 2016 10:34
2865 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
53 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
97 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
143 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
272 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
118 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
193 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
241 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
449 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR