Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
2032 kez okundu
İbrahim Halil Çelik
İbrahim Halil Çelik
bilgi@kanal23.com
İNSANLIK ONUR VE ŞEREFİNİ, EMANETLERİNİ KORUYANLARA SELAM OLSUN!
28 Ekim 2016 16:42

İNSANLIK ONUR VE ŞEREFİNİ, EMANETLERİNİ KORUYANLARA  SELAM OLSUN!

 

         Şeytan,kimi insanları her yönden sarıp kuşatır, kendine uşak yapar.Bunlar her zaman dinden uzak politikacı,işadamı, gazeteci,yazar, sanatçı olmaz;bazen de din adamı olur..Birbirleriyle birlik beraberlik içinde dost olması gereken mümin insanlar küçük ayrıntılarda ve menfaatlerde ihtilaf edip ayrılıklar yaşarken;Şeytanın dostları ise menfaate dayanan beraberlikler ve dostluklar yaşarlar.

                Sahip oldukları güçle, sömürdükleri insanları birçok kaosun içine iterken tek kurtarıcı olarak yine kendilerini gösterirler.Oysa asıl tehlike gösterdikleri tehlike değil,kendileridir Şeytan'ın en aldatıcı ve sinsi olan yaklaşımı budur.

           Şeytan ve şeytanlaşmış tipler, bazen müslüman kimliğine bürünerek ve Allah adını kullanarak bir çok insanı aldatırlar. Rabbimizin Lokman suresi 33. Ayetindeki : "Ey İnsanlar,hiç şüphesiz Allah'ın vadi haktır.Dünya hayatı sizi aldatmasın,aldatıcılar da sizi Allah ile aldatmasın  uyarılarına rağmen müslümanlar Allah adını kullanan aldatıcılara inanabilmekte ve onlara sahip çıkabilmektedir.

           Şeytanlaşmış tipler, böylesine saf, ahmak ve cahil insanları bulunca kendi peşinden sürükler.. Halkı müslüman olan birçok ülkede  Musa görünümlü,  ellerinde bir asası , ama gerçekte gizli  Firavun şahsiyetlere   kölelikle tüketilen nice boşa geçen ömür sahibi insanlar var vardır. İnsanlık onur ve haysiyetini ayaklar altına alan, hak ve hakikat karşısında kör, sağır ve dilsiz kesilen nice gafil zihinler, taşlaşmış kalpler vardır .

Oysa onurlu ve şerefli insan için hayatımızdaki bütün nimetler ;vatanımız ,milletimiz,imanımız, İslâm’ımız, dünya ve ahiret saadetimiz sahip çıkmamız gereken emanetlerdir.Bu yüce emanetleri başkasına vermememiz,asla ihanet etmememiz,  ahdimize sâdık kalmamız gerekir .

       Ahdü İmanımızın gereği olarak, elimizdeki şu sayılı günlerimizi, akıp giden ömrümüzü, aklımız, kalbimiz, dilimiz, bütün bedenimiz hayatımızı salih amellerle ve güzel ahlâkla donatmamız gerekir.

         Mutluluğumuz ailemiz, göz aydınlığı çocuklarımız,  malımız-mülkümüz, bilgimiz, birikimimiz ulusal,milli kazanımlarımız,milli servetlerimiz,devletimiz milletimiz  birer emanet bilip korumamız gerekir.

        Bedeli şehit kanlarıyla ödenmiş olan vatanımız, toprağımız, bağımsızlığımızın sembolü bayrağımız, İslam’ın şiarı ezanımız, hâsılı bütün yüce değerlerimiz birer emanettir. Bizlere düşen, bu emanetleri canımız gibi aziz saymak ve bu emanetleri sahibine teslim edinceye kadar alçak aldatıcıların aldatmalarına kanmadan  koruyup teslim etmektir.

 İNSANLIK ONUR VE ŞEREFİNİ,

EMANETLERİNİ KORUYANLARA  SELAM OLSUN!

                                                                                        İ.HALİL ÇELİK

 

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ADANA-ELAZIĞ
114 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
178 kez görüntülendi
ELAZIĞ-BOLU
271 kez görüntülendi
MANİSA-ELAZIĞ
412 kez görüntülendi
TELEFİNAL ADANA
55 kez izlendi
M.ANALİZ BU HAFTA
87 kez izlendi
DETAY HABER ELMA PROJESİ
107 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR