Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
13993 kez okundu
H. Vehbi Coşkun
H. Vehbi Coşkun
bilgi@kanal23.com
 BAYRAM HAVASI?
06 Mart 2017 04:11


İç sahada son 5 maçı kazanamayan Elazığspor’un kaybettiği 11 puan ve Eskişehirspor beraberliğinin ardından tribünlerden yükselen protestolarla gerilen ortam, Giresun mağlubiyetiyle yaşanan garip uygulamalar sonucu Göztepe’nin konuk edileceği maçı da tehlikeli gelişmelere açık hâle getirmişti...
Sosyal medyadaki abartılı tepkilere karşılık, aslında Göztepe taraftarının normâl olarak biten her maç sonrasında bir sonraki müsabakayı hedef gösteren ve Elazığspor’a “özel” olmayan “Şampiyonluğa 12 maç kaldı, hedefte Elazığ var!” pankartının sebep olduğu kızgınlıkla bordo-beyazlı taraftarların; “Gel Göztepe gel” ifâdeleriyle kenetlenmeleri zorlu maç öncesinde müthiş bir motivasyon unsuru olmuştu!..
Yönetim sponsorluğunda hazırlandığı çok açık belli olan 2 pankarttan birinde, “Elazığspor’u hedef göstermek, hedefin kendisi olmaktır!” şeklinde Göztepe Taraftarı’na göndermede bulunulurken, öteki pankart “Ölmek var, düşmek yok!” ifâdesiyle, ateş hattına gerileyen bordo-beyazlı takım adına duyulan korkunun psikolojik yansıması olarak yönetimin yaşadığı stresin boyutunu da ortaya koyuyordu âdeta?
                                             ***
Elazığ’a gelen Göztepeliler’in Türkiye’ye mâlolan Şehit Fethi SEKİN’in kabrini ziyâret etmeleri, millî birlik ve beraberlik bakımından alkışlanması ve bizim açımızdan önemsenerek teşekkür edilmesi gereken bir davranıştı...
Hele 6 Ocak Tarihi’nden sonra İzmir’de Bornova Stadı’nda oynanan maçlarda Elazığlı Şehit Fethi SEKİN için açılan pankartlar, O’nun maskelerini takan yüzlerce insan ve Göztepe Taraftarı’nın şehidimizi sâhiplenmesi düşünülürse, Elazığspor Taraftarı’nın, “Şampiyonluğa 12 maç kaldı, hedefte Elazığ var!” pankartına gösterdiği tepki herhâlde sadece kendimizi tatmin etti?
Oysa Elazığspor Yönetimi, Göztepe Taraftarı’na kendi sponsorluğunda hazırlatacağı; “Şehit Fethi SEKİN’in Baba Ocağı’na hoşgeldiniz” yazılı bir pankartla sevgi ve hoşgörüsünü dile getirebilir, millî birlik ve beraberliğimizi pekiştirebilir, bu yöntemle de Türkiye Gündemi’ne konu olabilirdi?..
                                             ***
Elazığspor-Göztepe Maçı öncesinde turnikelerdeki sorunlar nedeniyle kapı önlerinde uzun kuyruklar oluşturanlar; “Bir de taraftar maça niye gelmiyor derler?” diye maçın başlamasına çok az bir süre kala stadyuma girememiş olmanın sıkıntısıyla yönetime sitem ediyorlardı!..
Atatürk Stadyumu’nun çatısı damlasa da çim zemin, Türkiye’nin birçok stadının aksine maçın bir gün öncesinde ve akşamında yağan yağmurdan eser bırakmayacak güzellikteydi...
Hele dâhili anons sisteminde bir önceki müsabakada İstiklâl Marşımız’ın okunması sırasında yaşanan rezaletin aksine, Göztepe Maçı’nda G. Antep, D. Bakır, Ş. Urfa yörelerine ait parçalar yerine sadece Elazığ-Harput mahalli musikimizden örnekler verilmesi ve Sevgili Fatih ÇAKAR’ın seçimiyle Elazığspor’un “Gol Sevinçleri”nde özellikle de müsabakanın 5-2 galibiyetimizle sonuçlanmasıyla birlikte “Yolcu güle güle!..” sözlerinin taşıdığı anlamla Göztepelilere edepli ve uygun bir göndermede bulunulması, gözlemlediğimiz ve tanık olduğumuz güzelliklerdi...   
                                             ***
“Elazığspor evinde 5 maç aradan sonra nasıl kazandı?” Sorusunun cevabı çok basit!..
Ne yönetimin yaptığı bariz hatalardan sonra Bayram Hoca’yı tutması, ne de Sayın Bayram BEKTAŞ’ın Elazığspor Teknik Direktörü olarak bordo-beyazlı takımın başında çıktığı 13. maçta kerâmet göstermesi değil, Bayram Hoca’nın ısrarla sürdürdüğü yanlışlarından dönmesi ve Elazığsporlu Futbolcuların pabucun pahalı olduğunu anlamaları, taraftarın da yukarıda izâh ettiğimiz nedenlerle ulaştığı yüksek motivasyonla takımına destek sağlaması bu sonucu doğurdu!
Haftalardır maça başlayacak 11’i belirlemede bâriz yanlışlarını anlattığımız Bayram BEKTAŞ’ın Kaleci Çağlar, Tandem’in 2’lisinde M. Ozan, forvet arkasında CAJIC ve Orta 3’lünün solunda Youssef seçimleri, maçtan önce canlı yayında da belirttiğimiz gibi nihâyet doğru oyuncu tercihleriydi...
Böylece uzun süre sonra Elazığspor her mevkînin adamının yerinde oynadığı bir 11’le, yani hem oyuncu tercihi, hem de doğru dizilişle 4-2-3-1 düzeniyle çıktı bir maça?..
Bugüne kadar tek santrafor arkasında “serbest” oynaması gereken CAJIC’i orta 3’lünün soluna mahkûm eden Bayram Hoca, tüm uyarılarımıza rağmen 2’li mücadeleye girmeyen BINYA’yı önlibero, özellikli olmayan Timur’u forvet arkası oynatmakla, hazır olmayan DIARRA’yı 11’de sahaya sürmekle, Mesut’u ilk hamle oyuncusu olarak kullanmakla yanlışlar yaptı ve eleştirilere aldırmadan hatalarında ısrar etti?..
Birçok müsabakada oyuncu değişiklik haklarını dahi kullanmayan ve heyecanla oyunu seyre dalan Bayram BEKTAŞ, hem aynı yanlışları yaptı, hem de doğru sonuç bekledi ama yanıldı?
Göztepe karşısına “ilk kez” Hakan’ı savunmanın sağında görevlendirmek haricinde doğru oyuncu tercihleri ve doğru dizilişle çıkan Teknik Direktör BEKTAŞ, futbolcuların üst düzey konsantrasyon sağlayarak maçı kazanmayı gönülden istemeleri sonucunda 1 maçlık kredisini artırdı!.. 
                                             ***
Zorluk derecesi çok yüksek olan bir maçta henüz 5. Dakika’da yediği şok bir golle geriye düşmesine rağmen taraftarın desteğiyle oyuna asılan ve bulduğu gollerle ilk yarıda işi bitiren Elazığspor, ilk kez “tek kanatlı kuş” veya “tek kollu boksör” benzetmelerimizden uzak her 2 kanadı da mükemmel çalışan bir görünüme nasıl kavuştu?
CAJIC forvet arkasında oynarsa Elazığspor onun sağ ve sol kanada taşıyıp dağıttığı toplarla ofansîf gücünü artırır, Youssef bir “sol kanat” oyuncusu olarak elbette kendi mevkîsinde devşirme oynayacak bir arkadaşından daha başarılı olur!
Elazığspor’un 5 gol kaydedip 11 pozisyon elde ettiği, rakip Göztepe’nin ise 2 gol atıp 5 pozisyona girdiği maç, uzun süredir izlemediğimiz güzellik ve seyrine doyamadığımız özellikteydi...
Kerâmet kimde diye sormayın sakın; Ne yönetimin yaptığı bariz hatalardan sonra Bayram Hoca’yı tutması, ne de Bayram BEKTAŞ’ın Elazığspor Teknik Direktörü olarak bordo-beyazlı takımın başında çıktığı 13. maçta kerâmette bulunması değil, doğrusu önce Bayram Hoca ısrarla sürdürdüğü yanlışlarından döndü!
Sonra da; “Ölmek var, düşmek yok!” pankartıyla maç öncesinde herkesi saran küme düşme korkusu, Göztepe karşısında oynanan pozitîf futbol, elde edilen farklı galibiyetle maçın ardından yerini haklı bir sevince bıraktı ve âdeta bir “Bayram” havasına döndü?..

 

 

 

 

 

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
10 Aralık 2017 16:55
14658 kez okundu
04 Aralık 2017 20:04
14715 kez okundu
26 Kasım 2017 16:36
14765 kez okundu
19 Kasım 2017 11:25
14607 kez okundu
05 Kasım 2017 15:25
14666 kez okundu
30 Ekim 2017 15:36
14920 kez okundu
24 Ekim 2017 00:41
14661 kez okundu
16 Ekim 2017 14:30
14713 kez okundu
02 Ekim 2017 08:02
14948 kez okundu
25 Eylül 2017 06:33
14819 kez okundu
16 Eylül 2017 07:13
14851 kez okundu
10 Eylül 2017 03:44
14788 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ADANA-ELAZIĞ
115 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
179 kez görüntülendi
ELAZIĞ-BOLU
273 kez görüntülendi
MANİSA-ELAZIĞ
415 kez görüntülendi
M.ANALİZ F.ÇAKMAK
24 kez izlendi
TELEFİNAL ADANA
62 kez izlendi
DETAY HABER ELMA PROJESİ
116 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR