Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
H. Vehbi Coşkun
H. Vehbi Coşkun
bilgi@kanal23.com
SÖYLESENE BAYRAM HOCA?
11 Nisan 2017 06:44


TFF 1. Lig’de 27. Hafta’nın kapanış maçı olması dolayısıyla her iki takımın da rahat çıktığı bir müsabakaydı Elazığspor-Sivasspor karşılaşması…
Ateş hattında yer alan Bandırmaspor, Mersin İY, G. Antep BB ile ateş hattının hemen üstünde bulunan Ş. Urfaspor’un kaybettiği, daha üst sıralardaki Manisa ile Samsunspor’un kazandığı bir haftada Elazığspor, hem Malatya yenilgisini telâfi etmek, hem de kümede kalma şansını artırmak için iyi bir fırsat yakalamıştı…
Hele Sivasspor, önündeki Lider Malatya’nın yanı sıra takipçileri Eskişehirspor ile Göztepe’nin de mağlup oldukları bir haftada kazanıp ilk 2 şansını çoğaltma imkânını elde edebilecekti?
Karşılaşma öncesindeki tasvir etmeye çalıştığımız bu iddialı durumlarından ziyâde rakiplerinin kaybetmesinden etkilenen her 2 takım için de “rahatlık” daha ağır basmış, tribünlerdeki dostluk ortamı heyecanın dozajını düşüren bir başka etken olmuştu…
                                            ***
Ancak, baştan belirtmeliyiz ki Elazığ-Sivas dostluğunun tribünlere tezahürat olarak yansıyan doğal sonucunu, kaybedilen 2 puana tek sebep olarak gösteren mantık; galip gelmek için herşeyi mubâh gören bir sakat anlayışın ürünü olsa gerek!
58. Dakika’da skora bakmaksızın bir dakikalık süreyle Sivasspor için dostluk içeren tezahürat yapmak mı Elazığspor’un konsantrasyonunu bozdu da Sivasspor’a motivasyon sağladı?
Oysa bu sezonki ilk maç da dâhil olmak üzere uzun yıllar boyunca Sivas’ta oynanan müsabakalarda puan kaybetse de Sivasspor Taraftarı’nın her dönem Elazığspor’a sevgi dolu bakış açısını ortaya koyduğunu ve dostça davranışlar sergilediğini bilmeyenlere bu gerçeği anlatmak gerek!
Müsabakanın 90. Dakikası’na kadar Elazığspor’a destek veren taraftarın, gol öncesinde başladığı ve beraberliği getiren golün ardından da devam ettiği; “Söylesene Bayram hoca takım neden oynamıyor?” şeklindeki tepki tezâhüratı, çirkin tezahürattan uzak biçimde ve bordo-beyazlı takımın sergilediği futboldan memnun olunmadığının doğal bir göstergesidir!..
Elazığspor’un başında çıktığı 17 Maç’ta 6 galibiyet alabilen, sahasında oynadığı 9 maçın ancak 3 tanesini kazanabilen Bayram BEKTAŞ’ın, Malatyaspor’a mağlup olduktan sonra 90 dakika sabredilen bir maçın sonunda tepki görmesi elbette bir birikimin sonucu meydana gelen patlamanın eseridir!..
                                            ***
Malatya Maçı’nda cezalı olan Çağrı’nın yerine görev yapan BINYA ile Tom’un yerine oynayan Berk, bir hafta sonra nasıl 18’e bile giremediler bilinmez ama; Göztepe, Bandırma ve Adana Demirspor olmak üzere üst üste 3 maçı kazanan kadro Sivasspor karşısında sahadaydı…
Sözde istikrardan yana olan Bayram BEKTAŞ, doğru oyuncu tercihine rağmen çift önliberolu sistemden vazgeçmiş, 4-1-4-1 dizilişine dönmüştü nedense?
Çağrı’yı tek önlibero oynatıp, Traore ile CAJIC’i öne çıkaran Teknik Direktör BEKTAŞ, bordo-beyazlı takımın topa ve oyuna hâkimiyet sağlayamayışını, dolayısıyla organize olamayışını göremediği için olsa gerek ki Elazığspor’un hücum varyasyonlarında etkisizliğinin farkına varamadı bir türlü?
Oyunu rakip yarı alana yıkamayan, rakibine pres yapamayan ve alan daraltamayan Elazığspor, aksine kısa sürede oyunda dengeyi kuran ve üstüne gelen Sivasspor’a karşı hücuma çıkarken kaptırdığı toplarla kalesinde tehlikeler yaşadı?..
Bunlardan biri 2. Yarıda penaltıya dönüşürken, KEHINDE’ye atılan uzun toplar dışında hiçbir hücum varyasyonu yapamayan Elazığspor, 51. Dakika’da yenik duruma düştükten sonra panik ve telâşla bir ân önce gol bulma sıkıntısını yaşarken, kanatları kullanamadı ve ancak kaleye atılan şutlarla rastgele bir gol bulmaya çalıştı?
Dikkât edilirse Elazığspor’un girdiği 4 net gol pozisyonu bir hücum plânının neticesinde değil, biri Mehmet YİĞİT, diğeri Ozan’ın rakip savunma arkasına kaldırdıkları uzun ve şişirme topları kovalayan KEHINDE’nin kaleciyle karşı karşıya kalıp ayak hâkimiyeti iyi olmadığı için birini auta ötekini kalecinin kucağına attığı 2 pozisyon ile kafayla değerlendiremediği 2 yan toptan ibâretti?
Nihâyet maçın uzatma ânında KEHINDE’nin kafayla kaydettiği gol, yine bir varyasyon değil, kornerden yani duran toptan gelen ve Sivasspor savunmasının bir ânlık gafletinden kaynaklanan bir hediyeydi!
                                            ***
Bayram BEKTAŞ’la yolların ayrılması kararından sonra, teknik adam arayışlarına rağmen sonradan; “Futbolcular Bayram Hoca’nın kalmasını istiyor!” mazeretiyle futbolcuya dayalı bir sistemin yürürlüğe girmesi, Göztepe Maçı’nda erken gelen gollerle bir galibiyet getirse de aslında Bandırma’da ezilen ama sadece 2 gol bularak galip gelen Elazığspor’un bir saat 10 kişi oynayan Adana Demirspor’u da Traore’nin şahsî becerisi ve penaltıdan bulduğu gollerle geçmesiyle bizim o günlerde de vurguladığımız gibi zaaflarımızın üstünün örtülmesiyle anlaşılıyor ki çok aldatıcı oldu!..
Malatyaspor karşısında hiçbir varlık gösteremeyen Elazığspor’un yetersizliği sadece Çağrı ile Tom’un olmayışına bağlandı ve ne yazık ki bordo-beyazlı takımın hastalığına doğru teşhis konulamadı?
Malatyaspor’a karşı doğru oyuncu tercihi yapamadığı gibi oyuncu değişikliğinde her zamanki gibi geç kalan ve yanlış tercihler kullanan Bayram hoca, bu maçta Youssef –DIARRA değişikliğini doğru yaptıktan sonra dizilişte 4-2-3-1’e dönerken, kim ne derse desin belli ki Murat KAYALI’yı Traore’nin yerine istemeden oyuna aldı ve formaliteyi yerine getirdiği son değişiklikte ise uzatmada oyuna giren Mesut, kullandığı korner vuruşunda doğrusu şans eseri golün asistini yaptı!
                                            ***
Takımda kalmasını sağlayan futbolcularının oyun alanında sergiledikleri disiplinsizliklerine engel olamayan Teknik Direktör Bayram BEKTAŞ, takımın oyunundan memnun olmayan ve 90. Dakika’da; “Söylesene Bayram hoca takım neden oynamıyor?” diye soran taraftara KEHINDE’nin golünden sonra kapalı tribündekilerin tamamının gördüğü bir hareketle âdeta cevap verirken, maalesef kendisine duyulan saygıyı da tüketti!
Biz geçen hafta artık bu işin yürümeyeceğini hissettiğimiz için, Malatya mağlubiyetinin ardından asıl muhatap olan yönetime şöyle seslenmiş;
“Teknik adam neyse odur, beklemekle ve süre tanımakla teknik adamdan daha fazla verim elde edilemez?
Elazığspor’un konumu tehlikeye girmeden, tıpkı Bayram BEKTAŞ’ın bordo-beyazlı takımda görev üstlendiği ilk dönem olduğu gibi, mevcut yönetim daha bugünden gelecek sezon bu takımı arzulanan hedefe götürebilecek güvenilir bir ismi tespit etmeli ve doğrusunu yapıp geriye kalan 8 haftada takımı tanıma fırsatını vermeli!..” demiştik…
Taraftarın “Söylesene Bayram hoca takım neden oynamıyor?” diye yönelttiği sorunun cevabını bir hafta önce vermiştik!

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
25 Nisan 2017 02:49
3048 kez okundu
11 Nisan 2017 06:44
13134 kez okundu
04 Nisan 2017 07:28
13183 kez okundu
24 Mart 2017 00:04
13342 kez okundu
20 Mart 2017 02:09
13173 kez okundu
14 Mart 2017 01:31
13301 kez okundu
06 Mart 2017 04:11
13246 kez okundu
27 Şubat 2017 06:46
13293 kez okundu
20 Şubat 2017 04:40
13137 kez okundu
12 Şubat 2017 02:30
13342 kez okundu
30 Ocak 2017 03:16
13164 kez okundu
23 Ocak 2017 03:07
13247 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-SAMSUN
88 kez görüntülendi
MERSİN-ELAZIĞ
99 kez görüntülendi
ELAZIĞ-SİVAS
191 kez görüntülendi
MALATYA-ELAZIĞ
389 kez görüntülendi
M.ANALİZ BU HAFTA
23 kez izlendi
TELEFİNAL SAMSUN
21 kez izlendi
M.ANALİZ 21 NİSAN
132 kez izlendi
RATEM
110 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR