Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
2331 kez okundu
İbrahim Halil Çelik
İbrahim Halil Çelik
bilgi@kanal23.com
BAŞKA MİLLETLERİN ÇÖPLÜĞÜNÜ KARIŞTIRARAK EÇİNECEK HALE DÜŞMEK HOŞUNUZA GİDER Mİ ?
15 Nisan 2017 19:20

         BAŞKA  MİLLETLERİN ÇÖPLÜĞÜNÜ KARIŞTIRARAK          

         GEÇİNECEK    HALE DÜŞMEK   HOŞUNUZA GİDER Mİ ?

               Üç Aylar, insanın bedenini ruhunu bireysel ve toplumsal planda değişimini yenileyen kutlu bir zaman dilimidir. Üç Aylarda farklı bir iklim ,tatlı bir heyecan, tatlı bir telaş kuşatır bizleri. Bizler,  bu ayları- içinde zor ibadetler olsa da- bekleriz ki imanımız ve insanlığımızı yenileyelim. Üç ayların rahmet, mağfiret ve bereketinden faydalanalım. Cehennem kapılarını kapatalım, cennet kapılarından açalım.

              Bu günlerden faydalanmamız için elimizde birtakım   iyilik hareketine katılarak elde ettiğimiz salih amellerimizin olması gerekir. Bunu başarabilirsek, bu zamanlar hayatımızın en güzel anlarına dönüşebilir.

                    Bunu başarabilmek için önümüzdeki engelleri aşabilmek lazım. ki o engeller, iyi bir imana  ve iyi bir insanlığa ulaşmamıza engel olan tutkularımız, arzularımız, şehvetlerimiz , bağımlılıklarımız, ve gafletlerimizdir.

       Aklımızın sağlıklı işlemesinin önündeki bütün engelleri ortadan kaldırmamız lazım. Adem karakterimizi geliştirmek için şeytandan ve her türlü şeytani düşünceden Allah’a sığınarak kibirden ,inattan küstahlıktan, büyüklenmeden vazgeçerek insanın gelişmesinin önüne kendisinin koyduğu bu engelleri aşarak insanlığımızı  bulmak ve keşfetmek zorundayız.

         Allah’ın affetmeyeceğini  günah “Allah’a şirk koşmak”dır. Bunun da en önemli sebeblerinden biri, insanın yersiz gurur ve kibridir.  insanın kendi tercihleri sonucundaki  çelişkileri görememesi, sağlıklı düşünememesi ve duyarlılığını yitirmesiyle oluşan kalbin mühürlenmesi bir tür akıl tutulmasıdır.

          İnsanın hırsı, açgözlülüğü, öfkesi, kıskançlığı tutkuları, arzuları, şehvetleri , bağımlılıkları, gafleti aklının ve değerlerinin sağlıklı işlemesini engelleyip insanı, Allaha ,devletine, milletine, toplumuna ,aile çevresine, dostlarına ihmale ve ihanete sürükler.

”ALLAH, BÜYÜKLÜK TASLAYANLARI ,HAİNLERİ SEVMEZ”

            Bu aylar , kendi hayatı için de, yeni bir başlangıç, yeni bir dönüm noktası haline getirebilir. Bu doğrultuda atılacak hiçbir adım boşa gitmeyecektir.

Bu aylarda yaptığımız ibadetler, bizlere kendi varlığımızın farkına varma imkanı sağlamıyorsa, zamanın ,etrafımızda olup bitenlerin farkına varma imkanı sağlamıyorsa, sorumluluk bilinci kazandırmıyorsa, ibadetlerimiz kuru bir şekilden ibaret kalır.

          Eğer biraz dikkat etmezsek; kendi gurubumuz veya kişisel  menfaatimiz için şu an elimizde olan devletimiz ,milletimiz, sahip olduğumuz rahatlıklar ,imkanlar, huzurumuz ,can ,mal, namus, akıl- din güvenliğimiz hiçe sayan, tehlikeye sokan duygu düşünce tercih ve tavırlarımız sebebiyle bütün bu kazanımlarımız avucumuzun içinden kayıp gidebilir.

           Demokratik siyasi tercihleri kendilerinden farklı olduğu için bu milletin insanlarını “yunan askeri “gibi gören ,onları “denize dökmekten keyif alan”, nefretinde boğmak isteyen insanlar görüyoruz.Bunların bu milletle ortak bir değerinin olmadığını ,dokularının uyuşmadığını, zerre kadar bu millete saygı duymadıklarını, kendileri azınlık olmalarına rağmen daima ülkenin tek sahibi olarak kendilerini gördüklerini her zaman utanmadan ve korkmadan ifade etmektedirler.

             Yanı başımızda, devletini ,milletini, sahip olduğu rahatlıkları ve imkanları, huzurunu ,can ,mal, namus, akıl- din güvenliğini kaybetmiş milletin insanları bizlere sığınmışlar. Kimileri bizim çöplüklerimizi karıştırıp ,toplayıp temizleyerek geçiniyorlar.Onları gördüğünüzde farkettirmeden ,incitmeden ibretle bakınız; öyle bir son hoşunuza gidiyorsa siz de devleti milleti bölen parçalayan, fitne fesada sokan, bağları zayıflatan nefret ve düşmanlık ,şiddet oluşturan siyasetinize ,politikanıza din anlayışınıza, ideolojinize devam edin !

                                                                                               İ.HALİL ÇELİK

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
19 Aralık 2017 01:24
594 kez okundu
02 Ekim 2017 02:54
1137 kez okundu
18 Ağustos 2017 14:04
1116 kez okundu
04 Temmuz 2017 16:06
1217 kez okundu
30 Ocak 2017 22:18
2777 kez okundu
30 Kasım 2016 08:54
2436 kez okundu
17 Ekim 2016 18:15
2576 kez okundu
05 Temmuz 2016 00:20
3688 kez okundu
14 Haziran 2016 14:36
2845 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
İSTANBUL-ELAZIĞ
288 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
296 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
472 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
477 kez görüntülendi
M.ANALİZ SALIBABA
152 kez izlendi
TELEFİNAL
90 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
324 kez izlendi
TELEFİNAL
229 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR