Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
1101 kez okundu
Hadi Önal
Hadi Önal
bilgi@kanal23.com
ŞİİRİN VE KÜLTÜRÜN ŞEHRİNE HOŞ GELDİNİZ SAYIN VALİM
12 Temmuz 2017 17:30

 ŞİİRİN VE KÜLTÜRÜN ŞEHRİNE HOŞ GELDİNİZ SAYIN VALİM

 

Son valiler kararnamesi ile şiirin ve kültürün şehri Elazığ’ımıza atanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, görevine başladı. Bizler, kendilerine hoş geldiniz diyor, sağlık ve başarılar diliyoruz.

Yukarı Fırat yöresinde yer alan Harput ve onun devamı olan Elazığ, tarih boyunca, yüklendiği misyonla her zaman ve durumda çevresine ışık olmuş bir beldedir. Devletine bağlı, insan sevgisi ile dopdoludur. Türk kültürünün inceliklerinin, renklerinin ve motiflerinin nakış nakış işlendiği, Anadolu’nun kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Elazığ, aynı zamanda ahde vefayı doruklarda yaşatan bir şehirdir. Elazığ, kendisine hizmet eden kişileri başta valiler olmak üzere hiçbir zaman unutmamıştır. Gönüllerinde yaşattığı gibi somutlaştırarak da hatıralarına hürmet etmiştir. Nitekim şehrin cami, okul, kurum, meydan, park, bulvar ve caddelerine bakarsanız bu vefanın canlı örneklerini görürsünüz.

Elazığ insanı, valisini devlet olarak görür. Her çıkmazının, derdinin başvurulacak son kişisidir vali. O nedenle valisinin halkını bir bütün olarak kabullenmesini ister. Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın, Elazığ’ımızın simgesi olmuş Şehit Fethi Sekin’in mezarını ziyaretten sonra verdiği ilk beyanatı bu yönde yüreklere su serpmiştir.

Ne diyor İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden Elazığ Valiliğine atanan Çetin Oktay Kaldırım, “Bir medeniyet ve fazilet beldesi, ismiyle müsemma aziz ilimizde göreve başlamış olmamın hazzını ve şerefini yaşamaktayım. Elazığ gibi Anadolu’nun kalesi, kapısı, mayası ve özü diyebileceğimiz bir ilde görev almış olmak, vatanımız ve aziz vatandaşlarımız için hizmet etme şerefine nail olmak, şahsım için şereflerin en büyüğüdür ve bir iftihar vesilesidir. Burada yaşayan herkesin hayatına bir şekilde dokunan, çok geniş bir sorumluluk sahasında mesai arkadaşlarımla birlikte görev yapacağım. Rabbim mahcup etmesin. Bu şehrin kamu düzeni ve güvenliği, toplumun refah ve huzuru, bireylerin can ve mal emniyetleri bizim sorumluluğumuzda olacaktır. İnsanımızın yaşamını koruma ve güvence altına alma, huzur ve refahın hâkim olduğu müreffeh bir mekân oluşturma, gelişme, kalkınma, cazibe merkezi olma ve yatırımlar için güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir ortam ve iklim oluşturma yine bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Bu ülkenin kimsesizi ve yetimi, garip ve gurebası, şehit ve gazisi, mukimi ve yolcusu, engellisi ve masumu, geleceğimizin nişanesi kundaktaki bebeği, umut ışığımız genci, varlık sebebimiz yaşlısı; hâsılı bütün renk, doku ve desenleriyle top yekûn bütün ilimizin refahı, esenliği, huzuru, bugünü ve yarını bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Devletin şefkati, merhameti, muhabbeti, insanımızı sarıp sarmalayan sıcak ve huzur veren kucağı, toplumun içini ısıtan, umutlarını yeşerten güler yüzü bizim sorumluluğumuzda ve emanetimizde olacaktır. Vatandaşımızın huzur içinde başını yastığa koyması; uyandığı yarınından emin olması bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Kamunun etkin, hızlı ve yerinde çalışmalarla hizmet standartlarını yükseltmek ve insan yaşamını kolaylaştıran yaşanabilir bir ortam oluşturmak; bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Yatırım ortamını iyileştirme, ilin marka değerini artırma, tarım, hayvancılık, su ürünleri, turizm, sağlık, eğitim, spor gibi alanlarda yeni yatırımlarla katma değer oluşturma, markalaşma, bir çekim merkezi haline gelme ve sektörsel çeşitliliği sağlama önemli sorumluluk sahamız olacaktır. Suç, terör, şiddet gibi olumsuzluklarla mücadele etmek, toplumun düzen ve huzurunu, bireylerin temel hak ve hürriyetlerini tehdit eden her türlü olaya karşı vakur ve kararlı bir irade ortaya koymak, gençlerimiz, çocuklarımız ve yeni nesillerimizi

uyuşturucu gibi illetlere karşı korumak; hepsi bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Terörün temel hedefi olan korku ortamının oluşması, gündelik hayatın işlemez hale gelmesi, temel hak ve özgürlüklerin, kamu düzeni ve güvenliğinin olumsuz etkilenmesi, toplumun yaşam standardının, refahının ve huzurunun bozulmasına mani olmak için emniyet ve güvenlik noktasında devletin kararlı koruyuculuğunu temin etmek yine bizlerin en temel görev ve sorumluluğumuz olacaktır. Bütün bu sorumluluklarımızı yerine getirirken devleti efendi değil hizmetkar kılmak, kamuyu değil vatandaşı merkeze alan hadim kamu yönetimi anlayışını hakim kılmak, bürokrasiyi, vatandaşımızın hayatını kolaylaştıran bir enstrüman haline getirmek; şefkatli ve merhametli bir yaklaşımla milletin devletiyle muhabbetle kucaklaşmasını sağlamak, ona hizmette ibadet aşkını şiar edinmek, hakka tabi olmak, haksızlığa karşı vicdanlı davranmak, asırların birikimi, değer yüklü kadim medeniyetimizin ve yönetim anlayışımızın damıtılıp öz haline getirildiği ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla hareket etmek, vatandaşı merkeze alarak onu hizmetin ve devletin asıl sahibi olarak gören devlet anlayışını hayata geçirmek temel prensibimiz olacaktır.”

Biz Elazığlılar, Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın bu sözlerini birer senet kabul ediyor, birikim ve çalışmaları ile ilimize hizmet yolunda bir büyük seferberlik başlatacağına inanıyoruz. Kendilerine sağlık ve esenlikler diliyor, şiirin ve kültürün şehri Elazığ’ımıza hoş geldiniz diyor, yapacağı çalışmalarda başarılar temenni ediyoruz.

.

Hadi Önal/10 Temmuz 2017/Elazığ

(hadional23@gmail.com)

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
05 Şubat 2018 15:46
994 kez okundu
28 Ocak 2018 19:00
449 kez okundu
18 Ocak 2018 16:08
623 kez okundu
28 Aralık 2017 14:57
494 kez okundu
06 Kasım 2017 13:55
756 kez okundu
06 Kasım 2017 13:54
417 kez okundu
28 Eylül 2017 02:51
1103 kez okundu
28 Eylül 2017 02:27
623 kez okundu
23 Eylül 2017 00:20
697 kez okundu
17 Eylül 2017 15:15
856 kez okundu
03 Eylül 2017 12:33
1076 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
55 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
97 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
146 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
278 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
124 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
197 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
247 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
455 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR