Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
989 kez okundu
Hadi Önal
Hadi Önal
bilgi@kanal23.com
ELAZIĞ’IN YÖNETİCİLERİNDEN BİR BÜYÜK İSTEĞİ VAR
20 Ağustos 2017 15:38

             ELAZIĞ’IN YÖNETİCİLERİNDEN BİR BÜYÜK İSTEĞİ VAR

 

 Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan saldırının ardından bir yıl geçti. İnsan kılıklı, kalbi ve kafası öldürmeye ve yok etmeye programlı; dinsiz, imansız, vicdansız caniler; insanlıktan, İslam’dan nasip alamamış gaddarlar, 18 Ağustos 2016 günü yine iğrençliklerini sergilemekten geri durmamış bu sefer de doğu Anadolu’muzun huzur beldesi Gakgolar diyarı Elazığ’ı hedef seçmişlerdi.

PKK’lı teröristlerin bir minibüs içerisine yerleştirdikleri 8 ton patlayıcı ile gerçekleştirdikleri o menfur saldırı sonucu üç polisimizin şehit olmuş, 217 vatandaşımızın yaralanmış; Sürsürü Mahallesi Çayda Çıra Kavşağı’nda bulunan Elazığ Emniyet Müdürlüğü binası da kullanılamaz hale gelmişti.

Fethi Sekinlerin, Hüseyin Göralların, Eyüp Oğuzların diyarı; bayrak gönüllü, vatan sevdalıların otağı Elazığ, her zaman olduğu gibi o gün de ülkenin içerisine çekilmek istenildiği kaos ortamına izin vermedi, vermeyecek. Elazığ Emniyet Müdürlüğüne yapılan vahşi eylemin aslında bütün Elazığ’a yapılan bir büyük saldırı olarak değerlendiren Gakgolar, işte bir yıl sonra yine saldırının yapıldığı yerdeler. Bir yandan PKK bölücü terör örgütünün gerçekleştirdiği o hunharca eylemi telin ederken bir yandan da eylemin sonrasında kullanılamaz hale gelen ve bilahare yıkılan Elazığ Emniyet Müdürlüğü binasının yeri için endişelerini dile getirdiler.

Yıkılan Emniyet Müdürlüğü’nün bulunduğu arsanın cazibesine kapılan rantçıların Elazığlının hassasiyetlerinin paraya tahvil edeceği endişesini yüreklerinde taşıyan Gakgolar hep bir ağızdan, bu yerin milli bir parka dönüştürülmesini ve şehitler için bu parka bir anıt dikilmesini talep ettiler. Elazığ’a, Elazığlıya yakışan da budur elbet.

Elazığ’ımızın hassasiyetlerine dokunulmasına şiddetle karşı çıkan STK’ları temsilen bir konuşma yapan Dr. Birol Bulut, “Tam 1 yıl önce Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne hain bir saldırı gerçekleşti ve bu saldırıda 3 polis memuru şehit düştü, 217 vatandaşımız ise yaralandı. Şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Bu saldırı sadece polislerimize yönelik hain bir saldırı değil, Elazığ’a, Elazığ’ın tarihine ve nereye giderseniz gidin bu şehrin ismi geçince akıllara gelen “Elazığ algısına” yönelik bir saldırıdır. Dolayısıyla bu saldırının mahiyetini, sinsi kodlarını biz biliyoruz. Bütün kirli hesaplara, sinsi niyetlere ve kahpe saldırılara rağmen Elazığ dimdik ayaktadır. Dün neysek, bugün de oyuz, yarın da öyle olacağız, Elazığ bayrak yüreklilerin yurdudur.  Allah bu acıları bir daha milletimize yaşatmasın.”, dedikten sonra bombalı saldırının gerçekleştiği bu yerin parka dönüştürülmesini ve bu alana bir anıt dikilmesi gerektiğini ifade etti. Bulut, ”Bugün açıklama yaptığımız bu alan aziz şehitlerimizin kanlarının döküldüğü yerdir. Bu yer, bomba sesini duyar duymaz sokağa fırlayan ve dumanın yükseldiği yere yalın ayak, yüreği sızlayarak koşan vatandaşlarımızın gözyaşlarını akıttığı yerdir. O yüzden şehit düşen bu toprağa,  bir beton yığını değil, şehitlerimizin aziz hatıralarının somut bir şekilde yaşatıldığı bir anıt yakışır. Bu alana; bayrakla, vatanla özdeşleşen Elazığ insanın vatanperverliğinin yansıtıldığı bir milli park yakışır. Velhasıl uğruna canını hiçe sayan şehitlerimizin ruhlarını okşayacak, milletimizin istikbalini işaret edecek bir milli birlik parkı yakışır. Aksi şehitlerimize saygısızlık olur. Milliyetçi Sivil Toplum Kuruluşları olarak Elazığ’ın devlet erkânına sesleniyoruz. Bu yerin; imara, ranta ve TOKİ’ye kurban edilmesine müsaade etmeyiniz. Şehitlerimizin kanlarının bile henüz kurumadığı bu alanın en kısa sürede Elazığ’a, Gakkolara her şeyden önemlisi aziz şehitlerimize yakışır şekilde değerlendirilmesini istiyoruz.”, dedi. Terörü Telin ve şehit polisleri anma törenine katılarak birer konuşma yapan Türkiye Kamu Sen Elazığ İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Elazığ Şubesi Başkanı Reşit Kılıç ile Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkan Doç. Dr. Bilal Çoban da benzer duygularını dile getirdiler.

Bizler, 16 Ağustos 2016 tarihinde PKK’lı teröristlerce Elazığ Emniyet Müdürlüğüne ve topyekûn Elazığ'ımıza karşı yapılan alçak, hain ve kalleşçe bombalı saldırıyı şiddetle, lanetle ve nefretle telin ediyor; şehit polislerimize Cenâb-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.

Kanla beslenen PKK terör örgütü ve onun insan kılığına girmiş yaratıklarının eylemlerini gerçekleştirdikleri Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne ait bu yerin, Elazığlıların hassasiyetleri göz önüne alınarak değerlendirilmesini bekliyor; şehitlerimizin ruhlarını yüceltecek bir biçimde ve o hain saldırıya en güzel cevap olacak nitelikte “Milli Birlik Parkı” yapılmasını yöneticilerden talep ediyoruz.

 

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
05 Şubat 2018 15:46
994 kez okundu
28 Ocak 2018 19:00
449 kez okundu
18 Ocak 2018 16:08
623 kez okundu
28 Aralık 2017 14:57
494 kez okundu
06 Kasım 2017 13:55
756 kez okundu
06 Kasım 2017 13:54
417 kez okundu
28 Eylül 2017 02:51
1103 kez okundu
28 Eylül 2017 02:27
623 kez okundu
23 Eylül 2017 00:20
697 kez okundu
17 Eylül 2017 15:15
856 kez okundu
03 Eylül 2017 12:33
1076 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
55 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
97 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
146 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
278 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
124 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
197 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
247 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
455 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR