Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
355 kez okundu
Mehmet Güleç
Mehmet Güleç
bilgi@kanal23.com
DİLSİZ ŞEYTAN OLMAMAK İÇİN...
29 Aralık 2017 16:04

 DİLSİZ ŞEYTAN OLMAMAK İÇİN...

 

Sadece belletilmiş refleksler ile siyaset yapan slogan ve ezberletilmiş şablon polemikçileri, her konuda  olduğu gibi yine dillerine doladıkları "FETÖ " yapılanmasının ve büyüyüp serpilmesinin son 15 yılda olduğunu iddia edenlere baktıkça , ülkemin ne kadar sığ ve dar okumuşları fakat aydın olamamışlar ile dolu olduğunu görmeme sebep oluyor ve bu da bu naçizi ziyadesi ile üzüyor.                                                      

İşbu sebeple; bulamadığım zamanı, uykumdan biraz daha kısarak bu yazıyı kaleme almaya kendimi mecbur hissettim. Çünkü; biliriz ve inanırız ki Yüce Nebî  ; " HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR." dememiş midir?

    Devletimiz ile içeride ve tüm dünyada canhıraş bir şekilde savaş veren " FETÖ" isimli yapının bu faturasını, son 15 yılımıza ve bugünümüze çıkaran  muhakemesiz zihinlerine tutuşturulan  ŞABLON EZBERCİŞLERine  şunları hatırlatmak isteriz : İnsanlık tarihinin en mükemmel Takiyyecisi Zat'a , bundan 7 yıl önce inanmayan kim vardı? Özellikle 15-20 yıl önce kim inanmıyordu? Merhum B.Ecevit, bütün sol ve Marksist kesimleri karşısına alma pahasına bu Zat'a niye övgüler diziyordu? Sayın Baykal, kendisine kurulan kaset tezgahını, bu Zat'ın örgütü kurduğu halde, bu tezgâhı izah etmeye çalışırken ilk cümlesi:" Pensilvanya'yı tenzih ederim..." değil miydi?

     Safiye’ne bir şekilde inançlı insanımızın ve Ülkemizin başına örülen bu çok Uluslu ve çok çetrefilli çorabın  büyüyüp serpilme tarihçesini kısaca özetleme çalışalım; Erzurum'un  Pasinler İlçesinin Korucuk Köyünde doğan ve ilkokul 3. sınıftan sonra okumayan fakat Diyanet'in vaiz kadrosu aldıktan bir süre sonra Edirne'ye kadar giden , 1963 yılında bu Zat'ın elinden tutarak İzmir'e götürüp burada parlatan , Mason Locaları ve Okyanus Ötesi derin mahfiller ile bağlantısı bulunan Kasım Gülek kimdir ?

            1970'li yılların başında  bu TAKİYYE ÜSTADInın (Feth.Gln'in),Devletimizin en mahrem kurumunun kayıt dışı elemanı olduğunu söyleyen Mehmet Fuat Doğu kimdir ? Tüm bunlardan haberi ve bilgisi olmayan, hiç olmaz ise Google'ye sorarak bile öğrenebilir.

Manisa'da okuyor olmamız sebebi ile, 1970'li yılların sonunda ve 1980'li yılların başında fırsat buldukça ününü duyduğumuz bu Zat'ın cuma günleri Bornova’daki vaizlerine giderdik. Burada vaizler verdiği esnada  12 Eylül Yargısı tarafından ilan panolarına resmi asılarak arandığı bildirilen bu Zat, her nasılsa "irşatlarına" devam ediyordu? Pekii, Bunu o zaman kim koruyordu? 28 Şubat sürecinde bu Zat ,REFAH YOL Hükûmetine : " Çekin gidin , elinize yüzünüze bulaştırdınız.." dediği için gazeteciler merhum Erbakan'a konuyla ilgili sorular sordular. Daha bugünkü gibi tüm ayrıntıları ile hatırlıyorum; merhum Erbakan aynen şöyle demişti : " GAZETECİ BEYLER , SİZ KİMİ KİME KIŞKIRTIYORSUNUZ ? F.G.HOCAEFENDİNİN YOLU İLE BİZİM MİLLÎ GÖRÜŞ AYNI TASIN ÇORBASIDIRLAR. ONLAR BİZ, BİZ ONLARIZ.." demişti. Merhum Erbakan ile bu Zat'ın yıldızlarının barışık olmadığını biliriz. Lâkin, bu cevap böyle  olmasaydı, bugün merhum Erbakan Hoca, gerçekten çağlar üstü bir dehâ olarak zikredilirdi. Fakat bugün bu Zat'ı, sadece Erbakan'ın     zamanında  sezip görebildiğini söyleyenler, bunun fanatik bir bağlılıkla ile bağlanmış lığın yansımasından ibaret olduğunu da bilmelidirler.

Kendine bağlı  ateist  kalemşörlerine yazdırdığı "BARIŞ KÖPRÜLERİ" isimli  kitaba bakıldığında , özellikle son 45 yıl içinde  Türk siyasetinde rol almışların tamamının bu Zat ile yakınlık ve samimiyet kurmak  ve dost  olmak istedikleri ve buna övgüler döşedikleri, aziz Milletimizden esirgedikleri bir tatlı tebessümün en âlâsını ve hattâ tebessümün de ötesini takdim ettiklerini görürsünüz. Bu aldananlar kervanına biz de bir naçiz kul ve yurttaş olarak dahil olanlardanız.(1979-2012).Çünkü, bu fakir dahil herkes, bir büyük  dâvâya  İLAY-I KELİMETULLAH'a hizmet edildiğine, kendi Milli Kültür ve Medeniyetimizin dünyaya yayıldığına, aşılandığına inanmıştır. Bu Cemaate düşman olan küçük bir kesim ise;  kendilerine atlama tahtası olarak kullanmak üzere verilen görev gereği dillendirdikleri hususlar ile sorunları olanlar (Marksistler ve laikliği dinsizlik gibi algılayan milli kültürümüzün ve medeniyetimizin düşmanları, ya da ; "Bizim Partiyi niye desteklemiyor ?" diye gıcık kapanlardır. Bir kaçı hariç bugünü görebilme vizyonlarından dolayı değil. Aklıma ilk gelen 2 kişi hariç: Çok ilginçtir, her ikisi de yok edildi. Merhum Uğur Mumcu ve Merhum  Necip Hablemitoğlu. Bu iki merhum, birisi 25 önce. diğeri de ölümünden 1 yıl önce yani 16 yıl evvel, noktası virgülüne kadar aynen bugünü görmüşler ve yazmışlar idi.Ve ne hikmetse ikisi de katledildi ?!...

            Bu Yapı'nın bu kadar büyümesini, son 15 yıla fatura edenlere sormak isteriz: 15 Temmuz 2016 Hain darbe Kalkışmasında, Ordumuzun mevcut 359 generalinin  yarısından çoğu FETÖ  bağımlısı çıktı. Bunların tamamı üst subaylığa ( Kurmay Binbaşı ve yukarısı)  2003 yılından önce taşındığına göre bunları bu rütbelere kim ya da kimler taşımış? Ve daha önemlisi, 1980'li yıllarda bunları Ordumuza kimler ve nasıl almış? Bunu da mı zaman tüneline girerek şimdiki siyasî irade aldıydı yoksa?! Ayrıca; 2004 Ağustos ayı MGK Kararı gereği, takibat altına alınması sayesinde Devletimiz bugün nefes alışlarını dahi izleyebilmesini bugünkü siyasi iradeye borçlu değil miyiz? Bence bunu, başka bir siyasi ekip bu oranda başarılı yürütemezdi."Netçe itibariyle":Belletilmiş şablonlar ile konuşan, yazan ve düşünenler, böyle yaparak daha fazla irtifa kaybetmemelidir.

Yüce Rabb'imiz ; gerçeği göremeyen samimi yurttaşlarımıza  basîret, ferâset, irfan, iz'an, tefekkür...nasip eyler inşaAllah.

 

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
07 Ocak 2018 10:35
596 kez okundu
29 Aralık 2017 16:04
355 kez okundu
09 Kasım 2017 14:05
856 kez okundu
20 Ağustos 2017 15:37
1427 kez okundu
04 Temmuz 2017 14:39
1246 kez okundu
23 Mayıs 2017 23:53
1662 kez okundu
08 Mayıs 2017 10:07
1331 kez okundu
20 Kasım 2016 10:34
2719 kez okundu
03 Kasım 2016 12:44
2644 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
İSTANBUL-ELAZIĞ
323 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
335 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
513 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
510 kez görüntülendi
DETAY HABER KARNE
224 kez izlendi
M.ANALİZ SALIBABA
229 kez izlendi
TELEFİNAL
144 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
376 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR