Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
449 kez okundu
Uğur İncioğlu
Uğur İncioğlu
bilgi@kanal23.com
KALPAR SONUCA TESİR ETTİ
22 Ocak 2018 18:46Sezonun ilk müsabakasında kendi sahamızda ve seyircimiz önünde 2-0 mağlup olduğumuz Altınordu karşısında, ikinci yarının ilk müsabakasında neler yapabileceğimizi, herkes merakla bekliyordu. Zira, İlk müsabakaya kıyasla hem beş tane futbolcumuzu kaybetmiştik, hem de yeni transfer yapamamıştık. Olumlu bakabildiğimiz tek şey, Diarra’nın takıma geri dönmüş olmasıydı. Ligin ilk yarısında golcü sıkıntısı çektiğimiz için, Diarra’nın gol sıkıntımıza çare olabileceğini düşünüyorduk.
Altınordu müsabakasında sahaya çıkacak 11’i gördüğümde, biraz şaşırdım doğrusu. Kalede Soner’in oynaması mevcut kaleciler içerisinde en doğrusuydu. Savunmanın solunda Onur’un gidişinden sonra Emre o mevkide alternatifsiz kalmıştı zaten. Sağda ise Serkan’ın yerine Âdem’in tercih edilmesine saygı duymak lazım. Erman’ın gidişinden sonra Tandemin ikilisinde Mehmet ve Sezgin’in zaten alternatifi yoktu. Sezon başından beridir görmeye alıştığımız Elmar’ın yerine önliberoda Kadir ve Alpaslan’ın tercih edilmesi, bana göre intihardan farksızdı. Alpaslan, sezonun başında Elmar’ın yanında oynadığı sürece başarılı oldu. Kadir, Alpaslan’dan formayı aldıktan sonra Elmar’ın yanında iyiydi. Tüm bunları görmezden gelen Hüseyin Kalpar hoca, Elmar’ı önliberodan alıp orta sahanın soluna koyarak adeta sonun başlangıcına imza attı. Sağda oynayan Tom da, hem kampa geç katıldığı için, hem de hazırlık maçı oynamadığı için oynatılmayabilir miydi diye düşünürken, alternatifinin olmaması bu düşüncemi yok etti. Tatos’un da sakatlığı nedeniyle oynamayacakken son anda kadroya alınıp oynatılması, soru işretlerini de beraberinde getirdi. Bir Futbolcunun Tam iyileşmeden oynatılması, uzun süreli sahalardan uzak kalmasına sebep olabileceği için, "İnşallah Tatos’un sakatlığı geçmiştir" diye düşünmeye sevketti bizleri. Ancak gördük ki sakatlığı geçmemiş ve 25. dakikada yerini Mertan’a bırakmak zorunda kaldı. İnşallah sahada kaldığı 25 dakika, sakatlığının artmasına sebep olmamıştır. Yazımın başında da belirttiğim gibi, hepimizin merakla sabırla beklediği Diarra’nın 11 de oynamasını zaten bekliyorduk.
Seyircilerin belki de koltuğuna dahi oturamadan yediğimiz gol, bireysel hatadan kaynaklandı. Sezonun ilk müsabakasında da bireysel hatadan kaynaklanan bir gol yemiştik Altınordu’dan. Adeta tarih tekerrür ediyordu. Emre’nin Soner’e bırakıp, Soner’in de ıskaladığı topu önünde bulan Barış, boş kaleye topu yuvarlayarak, takımını öne geçirdi. Bu hatadan sonra zaten taraftarla barışık olmayan Soner’i kalan maçlarda çok zor günler bekliyor. Attığı gole rağmen hız kesmeyen Altınordu, Elazığspor üzerinde uzun süre baskı kurdu ve Elazığspor’un orta sahada topa sahip olmasına engel oldu. Elmar’ın yokluğunda Alparlan ve Kadir biraz da ağır olmaları nedeniyle Altınordu’nun genç oyuncuları karşısında varlık gösteremediler. İlk yarı boyunca Tom ve Sezer’in birer şutu kaleci Erce’de kalırken, bulduğumuz tek organize atakta Elmar’ın şut mu pas mı belli olmayan vuruşu, Diarra’nın önünden geçerken dokunamaması, golü bulmamıza engel oldu. İlk yarı bu skorla sona ererken ikinci yarıya Hüseyin hocanın hamlelerini beklemek nafileydi. İkinci yarının başında Ece’nin hatasından faydalanamayan Diarra ve kale alanına kadar girip pas yerine şutu tercih edip, yan ağlara takan Emre, skorun eşitlenmesini sağlayamadılar. Bu iki pozisyonun ardından Elazığspor iyi başladı iyi devam eder beklentisi içerisindeyken yine durakladı ve oyunun kontrolünü tekrar Altınordu’ya bıraktı. Altınordu’dan Erdoğan Yeşilyurt önce şutla Soner’i yokladı, sonra pasla Barış’ı golle buluşturarak sonuca katkıda bulundu. Geriye kalan 25 dakikada Elazığspor’un cılız ataklarından bir gol bulsak da sonucu değil de skoru değiştirmiş olduk. Hüseyin Hoca’nın Tom ile Sarpong değişikliği desinler için yapılmış gibiydi. En azından eşitliği sağlayabilmek için savunmadan adam eksiltip, Ahmet’in oyuna alınmasını çok beklesem de, beklentilerim boşa çıktı.
Hüseyin Kalpar da müdahalelerde bulunmayarak sonuca tesir etmiş oldu. Heyecanını kaybetmiş bir hocayla nereye kadar gidilir bilemiyorum. Acil önlemler alınmazsa bırakın ilk altıya oynamayı, küme düşmemeye oynarız. Tedbir almaya bir yerden başlamak lazım. Nereden mi? Taraftara sorun söylesin...

 

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
19 Şubat 2018 20:13
385 kez okundu
15 Şubat 2018 00:57
475 kez okundu
06 Şubat 2018 00:07
443 kez okundu
29 Ocak 2018 00:33
477 kez okundu
22 Ocak 2018 18:46
449 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
59 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
99 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
149 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
286 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
135 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
199 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
252 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
462 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR