Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
477 kez okundu
Uğur İncioğlu
Uğur İncioğlu
bilgi@kanal23.com
SONUÇ İYİ...
29 Ocak 2018 00:33


Hüseyin Kalpar Lig’in 12. Haftası’nda göreve başladığında Elazığspor 18 puanla 4. Sıra’da yer alıyordu. Hiç de küçümsenmeyecek bir konumda olan Elazığspor’un başında, puan cetvelinin son sırasında yer alan G. Manisaspor deplasmanında ilk mağlubiyetini aldı Hüseyin Kalpar. Takımın başında çıktığı ilk maçta aldığı ilk mağlubiyetin kaza olduğunu düşündük veya düşünmek istedik. Zira, hocanın yapmış olduğu açıklamalar ve kariyeri bizi böyle düşünmeye itiyordu.
O müsabakadan sonra, Elazığspor çıktığı iki iç saha maçında da sahadan mağlup ayrıldı. Üçüncü iç saha maçı olan Eskişehir karşılaşması, bırakın galibiyeti, iç sahada puan dahi alınamamasının baskısını da beraberinde getiriyordu. Ancak iç saha, dış saha ayrımı yapmadan sahaya çıkartılabilecek oyuncu sayısı zaten sınırlıydı.
Altınordu deplasmanında yediği hatalı gole rağmen, Soner’in tercih edilmesinin iki açıklaması olabilir. Ya Kalpar, Soner’e hatalarına rağmen çok güveniyor, ya da Ahmet Sabri’ye hiç güvenmiyor.
Geri dörtlüde oynayanlardan Emre, Mehmet ve Sezgin’in alternatifi zaten yok. Savunmanın sağında yer alan Adem’in, Serkan’a tercih edilmesi istikrar açısından önemli şüphesiz.
Altınordu karşısında sol kanatta oynatılan Elmar’ın, Eskişehir karşısında olması gereken mevkisine çekilmesi, Kalpar’ın hatasından dönmesi anlamına geliyordu ki, zararın neresinden dönülürse kârdır. Önliberoda Elmar’ın yanında Kadir, Hüseyin Hoca’nın geldiği günden beridir ilk tercihi olmuştu, bu maçta da bu değişmedi.
Sol kanatta sürekli arayış içerisinde olan Kalpar, sürekli şapkadan tavşan çıkartmaya çalışıyor. Bu mevkide Mertan’ın tercih edilmesi Sarpong’a güvensizliğin tescili niteliğindeydi.
Sağ kanatta Tom, sakat veya cezalı olmadığı sürece gelen tüm hocaların banko tercihi oldu, olmaya da devam ediyor.
Santrafor mevkii için Diarra, Elazığspor’un elindeki şimdilik en uygun oyuncu. Diarra’nın arkasında, Tatos’un yokluğunda Alpaslan’ın oynaması da yine alternatifsizlikten kaynaklandı.
Silinen üç puanına rağmen 18 puanı bulunan Eskişehirspor’un, alt sıralardan kurtulma adına şiddetle puana ihtiyacı vardı. Deplasman karnesinin kötü olması ve Elazığspor’un iç saha karnesinin kötü olması Eskişehirspor’un iştahını kabartmış olacak ki maça hızlı başladı. İlk dakikalarda adeta Elazığspor’a, nefes aldırmadı. Bu baskıların azalmaya başladığı anlarda, Kadir’in hatasını Mehmet Yiğit telafi ederek Semih’e gol şansı vermeyerek, müsabakanın belki de kırılma anını izletti seyircilere. Alpaslan’ın pasıyla kaleciyle karşı karşıya kalan Diarra, topu ağlara göndererek iyi oynamadığı dakikalarda skoru takımının lehine çevirdi. Golden önce ve sonra, özellikle Kadir’in yaptığı pas hatalarına arkadaşları da ayak uydurunca, müsabakanın çok büyük bir bölümünde oyunun hakimi Eskişehir oldu. Oyunu kontrolü altında tutan Eskişehirspor aynı başarıyı ceza alanı içerisinde gösteremeyince, golü atan Elazığspor 3 puanı aldı. Alınan üç puanda, şüphesiz Eskişehirspor’un gol ayaklarının gününde olmaması çok etkiliydi. Ancak Soner’in kurtardığı pozisyon sayısı, küçümsenmeyecek kadar vardı.
Yapılan oyuncu değişikliklerinde genelde eleştiri konusu olan Hüseyin Kalpar, bu defa doğru şeyler de yaptı. Gününde olmayan Kadir’in oyundan alınıp, yerine Sarpong’un dahil edilmesi sahadaki dizilişi de etkiledi. Değişiklikten sonra, Sarpong sol kanada, Mertan Santraforun arkasına, Alpaslan da önliberoya geçti. Mehmet Yiğit 77. Dakika’da ikinci sarı karttan dolayı ihraç edilirken bir kez daha Elazığspor’u büyük sıkıntıya düşürdü. Mehmet’in yerini doldurma adına hemen Ali Fırat’ı oyuna alan Kalpar, Diarra’yı oyundan çıkartarak skoru korumak istediğini göstermiş oldu. Skoru koruma adına yapılmış diğer oyuncu değişikliği de Serkan ve Tom arasında yapıldı.
Hakem Kutluhan Bilgiç’in oldukça kötü yönettiği müsabakadan Elazığspor’un galip ayrılması mucize gibiydi.
Sözün özü; Semih’in kötü, Soner’in iyi gününde olması, Kutluhan Bilgiç’in son kararda kötü, Diarra’nın son vuruşta iyi olması maçın özeti.
Alınan bu galibiyet Elazığspor’un iyi olmadığı gerçeğini yok etmez. Her ne kadar Hüseyin Kalpar hoca formsuz olsa da formuna katkı sağlayacak takviyelerin yapılması şart. Biz her zaman rakipleri Eskişehir gibi bulamayız.
 

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
19 Şubat 2018 20:13
385 kez okundu
15 Şubat 2018 00:57
475 kez okundu
06 Şubat 2018 00:07
443 kez okundu
29 Ocak 2018 00:33
477 kez okundu
22 Ocak 2018 18:46
448 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
59 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
99 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
149 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
286 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
135 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
199 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
252 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
462 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR