Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
443 kez okundu
Uğur İncioğlu
Uğur İncioğlu
bilgi@kanal23.com
ELAZIĞSPOR TARAFTARIN ÜMİDİNİ ARTIRDI
06 Şubat 2018 00:07


Hüseyin Kalpar Hoca’nın geçen hafta almış olduğu ilk iç saha galibiyetinin anlamını sürdürebilmesi için Ankaragücü deplasmanından alacağı puanın önemi oldukça büyüktü. Aşağı sıralar için mi, yukarı sıralar için mi oynayacağının kararını vermek adına son haftalarda alınacak sonuçlar, hem puan yönünden, hem de psikolojik yönden önem arz edecekti.
İkinci tescil döneminin son gününde Transfer tahtasının açılması, altı futbolcuya imza attırılması, taraftarların da gizliden gizliye hedef büyütmesi anlamına geliyordu. Bir hafta öncesinde Hüseyin Kalpar Hoca’nın, alternatifsizlikten dolayı kadro kurmakta zorlanmadığını söylüyorduk. Ankaragücü maçı öncesinde de bol alternatifli kadrodan dolayı zorlanacağını düşünüyorduk. Buna tek engel Futbolcuların yeni olması nedeniyle uyum sorununun olma ihtimaliydi. Bu nedenle Hüseyin Hoca zorunlu mevkiler dışında yeni transferlere görev vermedi. Mehmet Yiğit’in kart cezalısı olması nedeniyle Murat Akça’nın tandemin ikilisinde, Sezgin’in yanında oynatılması buna örnek. Diğer Örnek de Hüseyin hocanın orta sahanın soluna yönelik arayışına hala cevap bulamamış olmasından kaynaklı. ELazığspor’da bu sezon Orta sahanın solu için forma şansı bulan (Sarpong, Berk Yıldız, Onur Güney, Mertan Öztürk, Emre Öztürk, Elmar) oyuncuların çokluğu, bu konudaki acizliğimizi göz önüne seriyor. Zaman zaman Tom’un taktik gereği kısa süreliğine de o mevkide yer aldığını düşünürsek, yeni Transfer Hora, arayışın son halkası oldu. Lig’in ikinci yarısıyla birlikte savunmanın solunda forma giymeye başlayan Emre, Hocası tarafından yine görevlendirildi. Sağda ise, Son antrenmanda sakatlanıp gözü şişen Adem’in yerine Serdar görev aldı. Hocanın önliberoda, sürekli görev verdiği Elmar ile Kadir ikilisi yine tercih edildiler. Sakatlığı nedeniyle arada Altınordu karşısında forma giyse de, uzun süre formasından uzak kalan Tatos, bu müsabakada da santraforun arkasında görev aldı. Tom orta sahanın sağında takımına katkı sağlamaya çalışırken, Diarra da santraforda gol arayıcısı oldu.
Müsabakanın başlama düdüğünden dakikalar sonra, Diarra öyle bir pozisyona girdi ki, topu kontrol etmeye çalışmak yerine vurmayı denese, belki de müsabakaya 1-0 önde başlamış olacaktık. Ya da ilk yarının ortalarında Tom, topu sürdükten sonra şut yerine pas tercihini yapsaydı, skoru takımı lehine çevirmiş olacaktı. Her ne kadar iki kanat organizasyonunda rakibe kafa vurdursak da, ilk yarının sahada mutlak hakimi bizdik. Ama pozisyon üretme anlamında o kadar da başarılı değildik.
Devre arasından sonra Serdarın yerine yeni Transfer Orhan Şam sahaya çıkarken, kötü olmayan Serdar’ın oyundan çıkarılmasının mantıklı bir sebebi vardır elbette. İkinci yarıyla birlikte baskı uygulayan Ankaragücü, özellikle ilk 20 dakika Elazığspor’a adeta nefes aldırmadı. Buna rağmen ilk ve tek pozisyonu bulan Elazığspor oldu. Hora’nın Diarra’ya attığı pasın şiddeti biraz düşük olsaydı golü bulabilirdik. Diarra ilerlemiş yaşından kaynaklı oyundan düşmeye başlamasının ardından, yerini Mertan’a bıraktı. Mertan’ın girişiyle birlikte görev anlamında yer değişikliği de gerçekleşti. Mertan sol kanada, Hora da Santrafora geçti. Hora’nın gerçek mevkii santrafor olmakla birlikte, ilk yarıda kanatta gösterdiği başarıyı ikinci yarıda gösteremedi. İkinci yarıda ilk yarının aksine daha tutuk olan Elazığspor, pozisyon yönünden de tutuktu. Bu tutukluğa rağmen Halil İbrahim galibiyeti yakalaya bileceğimiz pozisyonu buldu ama değerlendiremedi. Ankaragücü’nün yakaladığı pozisyonlarda Soner engeline takılınca müsabaka golsüz sona erdi. Yeni transferlerden Hora ve Murat Akça taraftardan tam not alırken, Orhan’ın henüz hazır olmadığı görüldü. Halil İbrahim’in kendini gösterecek zamanı bulamadı. Tatos, beklentilerin altında kalırken, oyunda tutulması eleştiri konusu oldu. Ancak Tatos’un yerini dolduracak oyuncu eksikliği bu lüksü ona sağladı.
Ankaragücü karşısındaki Elazığspor belki üç puanı kazanamadı ama taraftarın güvenini kazanıp ümidini artırdı.

 

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
19 Şubat 2018 20:13
348 kez okundu
15 Şubat 2018 00:57
473 kez okundu
06 Şubat 2018 00:07
443 kez okundu
29 Ocak 2018 00:33
476 kez okundu
22 Ocak 2018 18:46
448 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
53 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
97 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
145 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
273 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
121 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
196 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
244 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
451 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR