Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
473 kez okundu
Uğur İncioğlu
Uğur İncioğlu
bilgi@kanal23.com
GELECEĞE ÜMİTLE BAKMAYA BAŞLADIK
15 Şubat 2018 00:57


Kadro darlığından şikâyet eden Hüseyin Kalpar, Ankaragücü karşısında istediği 11’i sahaya sürmüş ve karşılığını da almıştı. Eskişehirspor karşısında alınan üç puana rağmen umut vaat etmeyen Elazığspor, taraftarına buruk sevinç yaşatmıştı. Buna karşılık, Ankaragücü karşısında alınan bir puandan çok, ortaya koyduğumuz futbol gelecek adına ümit vermişti.
Ankaragücü karşısında ortaya konulan futbolun tesadüf olup olmadığının göstergesi, elbette Denizlispor karşılaşmasında ortaya konulacak futbol olacaktı. Bunun sorumluluğu ile sahaya çıkan Elazığspor ’un kalesini zorunluluktan Ahmet Sabri Fener korudu. Savunmada kısmi değişikliğe giden Hüseyin Kalpar, sol tarafta Emre’nin cezası nedeniyle Canberk’e ilk defa görev verdi. Sağ tarafta ise geçen maçın ikinci yarısında görev alan Orhan Şam’a formayı, onbirde verdi. Tandemin ikilisini Mehmet Yiğit’in cezasının bitmesine rağmen bozmayan Kalpar, yine Murat ve Sezgin ikilisine görev verdi. Orta sahada önliberoda son haftaların aksayan ismi Kadir’in yerine, Alpaslan’ı Elmar’a partner yaptı. Ankaragücü maçında olduğu gibi solda Hora, sağda Tom, santraforda Diarra, arkasında da Tatos kadrosuyla sahada yer aldı.
Müsabakanın ilk yarısında oyunun mutlak hâkimi olan Elazığspor, bu hâkimiyete rağmen pozisyon üretmekte aynı hâkimiyeti sağlayamadı. Biri serbest vuruş olmak üzere Tatos’un iki pozisyoncuğu dışında üretkenlik adına varlık gösteremedi. Denizlispor ise Elazığspor’un oyun hâkimiyetine rağmen bireysel hatadan kaynaklı iki pozisyon üretti. Bunlardan birinin gol olmasına Murat engel oldu.
İkinci yarıya Hora, Halil İbrahim değişikliği ile başlayan Hüseyin Hoca, doğru hamle ile oyunun nasıl değiştirileceğinin dersini veriyor gibiydi. Oyuna girer girmez Diarra’ya gollük pas verdi. Ancak Kaleci Asil Kaan Diarra’dan önce davranarak skorun değişmesine engel oldu. Sol kanattan üst üste bindirmeler yapan Elazığspor golü de bu kanattan bulmaya çalıştı. Bunlardan birinde Canberk’in ortasında Tom’un kafa vuruşunda topun ağlara gitmesine yine Asil Kaan engel olurken, kaleci şansı da yanındaydı. Peş peşe toplar çıkartan kaleciler elde ettikleri özgüven ile kolay gol yemezler. Bunun korkusunu yaşar mıyız diye düşünürken gol geldi. Paslaşılarak kullanılan kornerden gelen topu, kafayla öyle güzel yere bıraktı ki Diarra, Asil Kaan’ın gayretleri bile gol olmasına engel olamadı. Öne geçmenin özgüveniyle olsa gerek, golden birkaç dakika sonra gerçekleştirilen organize atak sonucunda yine başarılı olan Asil Kaan’dı. İkinci yarıda da, ilk yarıda olduğu gibi oyunun mutlak hâkimi olan Elazığspor, rakibine iki pozisyon vermekle birlikte kaçırdığı pozisyonlar küçümsenmeyecek kadar çoktu. Özellikle Halil İbrahim’in pozisyonların başlangıcında çoğunlukla yer alması, Hüseyin hocaya mesaj niteliğindeydi. Hocasının güvenerek ikinci yarıda sahaya sürdüğü Halil İbrahim, bundan sonra onbirde forma istiyorum mesajı veriyordu.
Müsabakanın son 15 dakikasında Denizlispor’un risk’e girmesi nedeniyle pozisyon zenginliği yaşayan Elazığspor, bunları direklerin arasından geçirmeyi başaramayınca 1-0’a razı oldu.
Hora, Halil İbrahim değişikliğini, Hora’nın verimsiz olmasından dolayı, Orhan, Adem değişikliğini, sakatlıktan dolayı, Tatos, Mertan değişikliğini de oyunu ileride tutmak amacıyla yapan Kalpar, ikinci yarıda sonucun elde edilmesine de direkt katkıda bulundu.
Düne kadar Elazığspor’un geleceğinden endişe duyan taraftar, son iki maçta ortaya konulan pozitif futbol nedeniyle geleceğe ümitle bakmaya başladı.

 

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
19 Şubat 2018 20:13
348 kez okundu
15 Şubat 2018 00:57
473 kez okundu
06 Şubat 2018 00:07
442 kez okundu
29 Ocak 2018 00:33
476 kez okundu
22 Ocak 2018 18:46
448 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
53 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
97 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
144 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
273 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
121 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
195 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
244 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
451 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR