Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
951 kez okundu
Uğur İncioğlu
Uğur İncioğlu
bilgi@kanal23.com
DOĞUDAKİ SİZ, BATIDAKİ BİZ OLMUŞ
19 Şubat 2018 20:13


Balıkesirspor Baltok ile başlayıp, Gazişehir Gaziantep Futbol kulübüyle bitecek olan maratonun ilk müsabakasına çıkmıştı Tetiş Yapı Elazığspor. 22 güne sığacak olan 6 maçlık yoğun trafiğe iyi başlamak, moral açısından da oldukça önemliydi. Ekonomik sıkıntılarla boğuşmak zorunda olan yönetimin Balıkesir deplasmanına gelememeleri, sıkıntının boyutunu gözler önüne seriyor aslında. Her ne kadar bunu futbolcuya yansıtmamaya çalışsalar da futbolcu bir şekilde bundan etkileniyor. Buna rağmen maddi sıkıntıyı soyunma odasında bırakan Tetiş Yapı Elazığsporlu futbolcular, elinden gelen mücadeleyi, terinin son damlasına kadar sahada veriyorlar.
Hüseyin Kalpar geldiği günden beridir hep eleştiri konusu oldu. Ama onun da kendine göre savunması vardı. Çünkü eldeki kadro eksikti. Bir çok mevkiinin alternatifi olmadığı gibi, bazı mevkilerde direkt oyuncu bile yoktu veya yetersizdi. Bu nedenle Hüseyin Kalpar’ı, transferler yapıldıktan sonraki performansına göre değerlendirmek, daha doğru olacak kanaatindeyim. Yani başlangıç noktasını Ankaragücü ile deplasmanda oynadığımız müsabaka olarak ele alıp, değerlendirmemi ona göre yapıyorum. Bu bağlamda Balıkesirspor Baltok maçına kadar iki müsabaka oynayıp, bu müsabakaların içeride olanını üç puan ile dışarda olanını bir puan ile kapattı Tetiş Yapı Elazığspor. Kağıt üzerinde başarılıyız ancak biz aldığımız puanlardan çok ortaya koyduğumuz futbol açısından geleceğe ümitle bakıyoruz. Zira hem Ankaragücü hem Denizli karşılaşmalarında zaman zaman ortaya koyduğumuz pozitif futbol, bizi böyle düşünmeye itiyor.
Teknik direktörler başarılı olmuş takımları genelde, eğer sakatlık veya cezalı olma durumu yoksa bozmazlar. Bazen bireysel performanslar, başarılı olmuş takımların da bozulmasına sebep olur.
Balıkesirspor Baltok müsabakasının esame listesi elimize geçtiğinde, Denizlispor karşılaşmasına göre sadece bir oyuncunun değiştiğini gördük. Gerçek mevkiisi olmadığı halde, sol kanatta oynatılan Hora kulübeye çekilmiş, bu mevkiinin gerçek oyuncusu olan Halil İbrahim sahaya sürülmüştü. Kaleci Soner’in sakatlığı nedeniyle Ahmet Sabri, yine fileyi korumakla görevliydi. Savunmada Orhan Şam, Canberk, Murat Akça ve Sezgin dörtlüsü yine bozulmamıştı. Son üç sezondur Mehmet Yiğit’i görmeye alışkın taraftarlar şaşırıyordu ama Hüseyin Kalpar bu konuda ısrarcı. Orta sahada Kadir’den vazgeçen Hüseyin hoca, Alpaslan’ı Elmarla ile birlikte iki haftadır tercih ediyor. İyi de ediyor. Forvet hattının sağında Tom, ortasında Tatos, solunda ise Halil ibrahim tercih edildi. Santrafor ise, yine Diarra oldu.
Müsabakanın başlangıç düdüğüyle birlikte oyunun hakimiyetini ele alan Elazığspor, daha üçüncü dakikada öne geçebilirdi. Tom’un ortasında Diarra topa dokunabilse, ağlara gönderebilirdi. Ancak dokunmayınca, kaleci topu kornere çeldi. ilk 15 dakikadaki üstünlük ne yazık ki üretkenliğe dönüşemedi. Daha sonra oyunun kontrolünü eline alan Balıkesir Baltok gol pozisyonlarına da girmeye başladı. Furkan Çil, Otoo ve Abdulkadirle gole yaklaştı ancak golle buluşamadı. Balıkesirspor Baltok’un girmiş olduğu pozisyonlar Elazığspor’un girdiği kadar net değildi. Zira, müsabakanın başında yakaladığı pozisyonunun bir benzerini tekrar yakalayan Diarra, bu defa dokundu ama kaleci gole müsaade etmedi.
İkinci yarıya başladığı onbirle başlayan Tetiş Yapı Elazığspor, daha ilk dakikalarda golü ağlarında gördü. Kullanılan serbest vuruşta Abdülkadir öyle bir noktaya vurdu ki kafayı, Ahmet Sabri’nin yapabileceği hiçbir şey yoktu. Golün hemen ardından Tom’un bir şut denemesi dışında her iki takımda, hiçbir şey yapmadı. Balıkesirspor Baltok skoru korumak için hücum düşünmezken, Elazığspor, hücumu düşündü ancak başarılı olamadı. Skoru değiştirmek için gol bulmakta zorunda olan Elazığspor, ilk hamlesini Halil İbrahim ile Mertan arasında yaptı. Halil İbrahim sonradan girdiği müsabakalarda takımına çok katkı sağlamıştı. Ancak onbirde başladığı bu müsabakada çok verimli olamadığı İçin, yerini Mertan’a bırakmak zorunda kaldı. Bu değişiklik de çözüm olmayınca bu defa Tatos’un yerine Hora oyuna dahil oldu. Sezon başında takımına çok faydalı olan Tatos ne yazık ki sakatlık dönüşü sonrasında aynı verimliliği sağlayamadı. Bu müsabakada faydalı olamayan Tatos yerini Horaya bıraktı. Bu hamle golü de beraberinde getirdi. Hora Diarradan aldığı topu kaleye gönderdi. Kaleci Vukoviç’in çeldiği top Diarra’nın önüne düştü, Diarra bu ikramı geri çevirmeyerek skora eşitlik getirdi. Golü bulduktan sonra bir hamle daha yapan Hüseyin hoca, golcü Diarrayı oyundan alıp, orta sahayı güçlendirmek için Muhammet İldiz’i oyuna dahil etti. Bu da skoru koruma adına uygun bir hamleydi bence. Skoru koruma adına yapılan değişiklik neredeyse skoru değiştiriyordu. Muhammed ceza alanı içerisinde Oğuzhan tarafında düşürülüp Penaltı kararı verildiğinde dakikalar 88’i gösteriyordu. Daha önce de tartışılan Penaltıyı kim atmalı tartışmasını alevlendiren vuruşu, Tom yaptı. Gol olmayan vuruş, 2 puanı Balıkesir’in çimlerinde bıraktı.
Penaltı kaçar. Dünya yıldızları da penaltı kaçırıyor. Buna eleştiri getirmek doğru olmaz. Ancak Tom ve Tatos’un son haftalardaki performans düşüşüne eleştiri getirmek doğru olacaktır. Tatos ve Tom’un her zaman oynaması gerektiğine inanan birisi olarak şimdi de bu iki oyuncunun gerekirse dinlendirilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. İlk defa oynayan Muhammed İldiz, fazla kilolarını atarsa çok faydalı olacaktır.
Deplasmandan iki puanla dönerken hafızalarda kalan, Balıksesirspor taraftarlarının ev sahipliği oldu. Karşılaşma öncesi İzmir ve İstanbul’dan gelen Elazığspor taraftarları ile kahvaltıda biraraya gelen Balıkesir taraftarları, örnek bir ev sahipliği yaptılar. Hatta birliktelik esnasında Elazığspor marşı çalarak dostluğu taçlandırdılar. Atatürk stadyumu tribünlerinde yer alan “ELAZIĞSPOR DOĞUDAKİ BİZ, BALIKESİRSPOR BATIDAKİ SİZ” pankartı, bu dostluğu özetliyordu. Balıkesir taraftarları Fethi Sekin’i de unutmadı. Hatta biraz abartıp Malatya’ya göndermede bile bulundular. Sözün özü, Balıkesirlilerin dediği gibi Balıkesir Batıdaki biz, Elazığ Doğudaki siz olmuş.

 

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
12 Mart 2018 18:49
410 kez okundu
08 Mart 2018 23:41
282 kez okundu
19 Şubat 2018 20:13
951 kez okundu
15 Şubat 2018 00:57
626 kez okundu
06 Şubat 2018 00:07
590 kez okundu
29 Ocak 2018 00:33
613 kez okundu
22 Ocak 2018 18:46
564 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
124 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
105 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
178 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
286 kez görüntülendi
DUYURU
36 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
71 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
148 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
367 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR