Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
991 kez okundu
H. Vehbi Coşkun
H. Vehbi Coşkun
bilgi@kanal23.com
İLÂHÎ KALPAR HOCA!
07 Mart 2018 15:19


Elazığspor’da göreve başladıktan sonra inanılmaz hatalar yapan Teknik Direktör Hüseyin KALPAR’ın Ara Transfer Dönemi’nde güçlenen kadroyla beraber Lig’in 2. Yarısı’nda istenilen sonuçları almasının yanı sıra özellikle son haftalarda kenardan müdahâlelerdeki isâbeti ve başarısı dikkât çekici olduğu kadar memnuniyet vericiydi…
Hele zorlu Lider Ç. Rize Deplasmanı’nda 1-0 yenik durumdayken beraberliği yakalamak amacıyla etkisiz olan Muhammed’in yerine Kadir’i tek önlibero olarak oyuna alıp, Elmar ile Alpaslan’ı öne çıkaran ve puan için gerekli hamleleri yapan Hüseyin KALPAR, elde edilen 1 puanda büyük rol oynamıştı!..
Ardından, iç sahada zirvede yeralan Ümraniyespor’a fark atan Elazığspor, Samsun Deplasmanı’na çıkarken Rize’deki stratejiye güvenen taraftarın beklentisi artmıştı…
***
Elmar’ın sakatlığı, Muhammed’in kart cezalısı olması belki bordo-beyazlı takımı olumsuz etkileyecekti, bu sıkıntı maç başlamadan baştan belliydi ancak, dizilişte ve oyun formatında yapılabilecek bir-iki farklılıkla gereken önlem alınabilirdi?
Oysa sahaya sürülen 11’e bakıldığında Ç. Rize karşısında oyunu iki yönlü oynamada çok başarılı olmasına rağmen Canberk yine kenarda, Ümraniye Maçı’nda sürpriz bir tercihle savunmanın solunda oynatılan Emre defansîf zaaflarına üstelik deplasmanda olunmasına rağmen yine sahadaydı?
Hele HORA’nın daha önce defalarca vurguladığımız hâlde tek santrafor ya da santrafor arkasında görevlendirilmesi gerekirken, bu yetenekli oyuncuyu orta 3’lünün soluna mahkûm etmek, ondan verim almamakta ısrardan öte inât etmek demekti?
Bu yanlış oyuncu tercihi ve dizilişte yapılan hatalara, yine geçmişte denenen ve tutmayan çift önliberoda iki ağır oyuncu Kadir ile Alpaslan’ı birlikte kullanma fantezisi de eklenince, bordo-beyazlı takımın gücü yarı yarıya azalmış, özellikle her maçta sahada basmadık yer bırakmayan ve Elazığspor’u driplingle öne taşıyan tek isim olan Elmar’ı mumla arayacağımızı müsabakadan önce dile getirmiştik!..
***
Evinde oynadığı maçların yarısını bile kazanamayan, 12 müsabakanın 7’sinde puan kaybeden ve attığı kadar da gol yiyen Samsunspor, küme düşmeme mücâdelesi veren bir ekip olarak maçı kazanma isteğini ilk dakikadan itibaren ortaya koyarken, eski golcümüz Göksu’nun biri dönüp vurduğu, öteki de Kalecimiz A. Sabri’nin kurtardığı sonra da Murat AKÇA’nın son anda uzaklaştırdığı iki pozisyonda âdeta “geliyorum” diyen gol, yine giderilemeyen yan top zaafımızdan kaynaklandı?..
Spor Toto 1. Lig gibi üst düzey bir kategoride korner vuruşunda duran top önlemlerini almak yerine “acemi çocuklar” misâli kale alanı içine doluşan oyuncularımız, ceza alanının ters tarafında marke etme ihtiyacını bile duymadıkları Ahmet Burak’ın antrenman rahatlığında attığı ve direkten dönen şutu kesemedikleri gibi, o topa yine ceza alanı içinde bomboş durumda elini kolunu sallayarak vuran Enes’in attığı, mahalle takımlarının bile yemeyeceği basitlikteki bir golle mağlup duruma düştüler?
Gole tepki için 10 dakika bekleyen ve 90 dakika süresince organize gelişen tek atağını yapabilen Elazığspor, DIARRA ile HORA işbirliğinin ayağına getirdiği fırsatı ceza alanı içinde çerçeveyi tutturamayan Orhan’la değerlendiremezken, bordo-beyazlı formayı giydiği süreçte “en kötü” performansını sergileyen Murat AKÇA’nın ikrâm ettiği topla başlayan atağı kesmeye çalışan Mehmet YİĞİT’in rakibi SAMARAS’a sol çapraza sokulmasına rağmen yatarak yaptığı müdahâle ve penaltıya sebebiyet vermesi, A. Sabri de kalesinde yerini almış olduğu için bence çok gereksizdi?
***
İlk Yarı’da 2 farklı geriye düşen Elazığspor her ne kadar görünürde 2. Yarı’ya istekli başlamaya çalışsa da, 11’de ve dizilişte baştan hata yapan Teknik Direktör Hüseyin KALPAR bu kez bordo-beyazlı takımın elini iyice zayıflatan oyuncu değişiklikleriyle Samsunspor’un ekmeğine yağ sürdü!..
Ağır kalacağı maçtan önce belli olan Kadir-Alpaslan çift önliberosu, bir de koşmak yerine hakemle konuşmakla, rakip oyuncularla didişmekle yetinen Alpaslan’ın yürümesi sonucu orta alan üstünlüğünü Samsunspor’a teslim etti, Hüseyin hoca da olan biteni kenardan seyretti?
Alpaslan’a aşırı tavizle tahammül gösteren Hüseyin hoca, onun açığını geriye koşarak kapamaya çalışan Mertan’ı oyundan alırken, şapkadan tavşan çıkarma misâli stoper Sezgin’i önliberoya aldı, HORA’yı çizgide tutmaktan vazgeçmeyip Alpaslan’ı gol umudu olarak forvet arkasına sürdü?
Yetmedi, 2-0 mağlup olmasına rağmen Mehmet YİĞİT’i oyundan çıkarıp yerine Serkan’ı aldı ve Sezgin’i stopere çekip Serkan’la atak geliştirmeye niyet etti?
Yine yetinmedi KALPAR Hoca, son kez bir deneme daha yaptı ve Orhan’ı oyundan çıkardı, Serkan’ı savunmanın sağına çekip Halil İbrahim’i hücuma sürdü?
Oysa, 3 değişikliği hebâ edeceğine oyundan çıkacak olan ilk oyuncu takım disiplinine uymayan ve arkadaşlarına, rakibe, hatta hakeme tepeden bakıp garip tavırlar takınan Alpaslan’dı ama; Mertan’ı mı çıkardın, alsana Halil İbrahim’i sol kanada Hora’yı da forvet arkasına ve tek hamlede bulsana doğruyu ilâhî KALPAR Hoca?
Elazığspor’un “A plânı” işlemezse, “B plânı” falan demeyelim zirâ başka plânı yok?
Samsun’da sabaha kadar oynansa şu maç netice değişmezdi, zirâ Elazığspor’un “Gol plânı” yok?
İlâhî KALPAR hoca! Vazgeçtik pozîtîf futboldan, taktikten, stratejiden falan, doğru oyuncu tercihi ve doğru dizilişle çıkar şu takımı sahaya, yapma hocam fantezinin lüzumu yok!


 

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
18 Mart 2018 16:57
142 kez okundu
11 Mart 2018 05:20
1743 kez okundu
07 Mart 2018 15:19
991 kez okundu
26 Şubat 2018 17:01
1142 kez okundu
18 Şubat 2018 15:50
2798 kez okundu
11 Şubat 2018 15:44
5678 kez okundu
05 Şubat 2018 14:03
14278 kez okundu
28 Ocak 2018 16:49
14454 kez okundu
22 Ocak 2018 13:41
14900 kez okundu
24 Aralık 2017 04:38
15507 kez okundu
18 Aralık 2017 02:44
15124 kez okundu
10 Aralık 2017 16:55
15079 kez okundu
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
124 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
105 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
178 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
286 kez görüntülendi
DUYURU
36 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
71 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
148 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
367 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR