Yunus ÜSTÜNDAĞ yunusustundag@kanal23.com

Elazığ yöresine ait, garip, anlaşılmaz, nüktedan bir mesele bu başlık.
… Ve fakat öyle mükemmel bir organizasyon oldu ki, ne getmiyek ne de küsek diyen olmadığı kanaatindeyim.
Tarihler 2 Ekim’i gösterdiğinde heyecanla Kanal 23 Televizyonunun canlı yayın aracını hazırladık arkadaşlarımızı yola revan ettik, 3 Ekim tarihinde de ben İstanbul’a geçtim, heyecanlıydık, güzel bir 4 gün geçecek, canlı yayınlarımızla, programlarımızla, İstanbul’daki Elazığ Günleri’ nde olanı biteni hem Elazığ’a hem de tüm dünyadaki Elazığlılara aktaracaktık. Öyle de oldu, Kanal 23 Televizyonu Elazığ Günleri’ nde üstlendiği misyon ve aldığı rol ile taraflı tarafsız herkesin takdirini toplamayı başardı, bu münasebetle gerek merkez binamızda ( Elazığ’ da ) gerekse İstanbul Yenikapı’ da muazzam bir performans gösteren tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İstanbul’ daki canlı yayın ekibimizde yer alan Sadettin Canpolat, Engin Yeşilkaya, Serdar Ayçin, Ali Demir, Fethi Ahmet Yersiz ve Eyyüp kardeşime çok teşekkür ediyorum, İstanbul Elazığ Günleri’nde Kanal 23’ü zirveye taşıyan emekleriniz ve çabalarınızdan dolayı.
Ve koca bir teşekkür Elazığ Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ a
Ve koca bir teşekkür Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz’ a
Ve koca bir teşekkür Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Asilhan Arslan’ a
Ve koca bir teşekkür Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Sayın Mehmet Ali Dumandağ’ a
Ve elbette en büyük teşekkür ELFED Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Faik İçmeli’ ye …
Tabi bu komplike bir organizasyon, bu işin hazırlık yani Elazığ ayağındaki çalışmaları titizlik ve hassasiyetle organize ederek, stantların düzeni tertibi ve yerleşkenin son derece mantıklı kullanımı adına büyük çaba sarfeden Elazığ Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Fevzi Dönmez ve Televizyonumuz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Av. Burak Soylu’ ya çok özel bir teşekkür etmemiz gerekiyor, zira Elazığ Gunleri’ nin Elazığ’ da hazırlığının yapılıp İstanbul’ da kusursuzca hayata geçirilmesi hiç te kolay olmasa gerek, emeğinize sağlık...
Başladığı ilk günden bittiği ana kadar ben ilk defa bu kadar kusursuz ve bu kadar düzenli bir etkinliğe şahitlik ettim, ufak tefek aksilikler aksaklıklar varmıydı, elbette vardı ama yaşanan güzellikler yanında devede kulak misali idi.
Gurbetteki Elazığlılar memleket hasretini gidermek, musikiye, mutfağımızın güzel ürünlerine doymak, kışlık ürünleri temin etmek için, akın akın Yenikapı’ya geldiler.
Televizyonumuz Kanal 23’ ün canlı yayın çadırı hemen büyük çadırın girişinde konuçlanmıştı, bu sebeple alana gelen hemen herkes, bir merhaba edip öyle girdi çadıra, yaptığımız canlı yayın ve programlara övgü dolu iltifatlar için herkese çok teşekkür ediyorum.
Hele Elazığ’ lı olmayıp yurdumuzun başka illerinden olan insanların sayısı oldukça fazla idi.
Konserler, folklor gösterileri, gastronomi sunumları, yıllardır bir araya gelememiş insanların, hasretle kucaklaşmalarına vesile olan Elazığ Günleri, şimdiye kadar yapılmış en derli toplu ve en dolu çalışmalardan biri belki de ilki oldu.
Şehrimiz adına bir kazanım oldu, emeği geçen ve ismini zikredemediğimiz herkese sonsuz teşekkürler…