• Dolar
  6.8555
 • Euro
  7.7862
 • G. Altın
  399.18
 • T. Altın
  2704.2

Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi yaz okulu belge dağıtımını gerçekleştirdi. Öğrenciler öğretmenlerinin elinden belgelerini aldı.

 

Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Zülfü Yapıcı, günün anlam ve önemine değindi. Yapıcı,

“Bu kursun başarılı bir şekilde sürdürülüp sonlandırılmasında, emek veren kıymetli öğretmenlere ve bizlerin burada olmasına sebep olan siz kıymetli öğrencilere teşekkür ediyorum. Bilim sanat öğrencilerinin ayrıcalığını yakaladığınızdan dolayı ve bu kursu başarılı bir şekilde sonlandırdığınızdan dolayı sizleri kutluyoruz” dedi.

 

 

Bilim ve Sanat Merkezi Müzik Öğretmeni Ergin Dik ise, bu yıl 6 branşta yaz okulu uygulaması başlattıklarını ifade etti. Dik,

“6 branş, akıl oyunları, halı ve dokumacılık, müzik, robotik, ahşap boyama ve tasarımdan oluşuyor.  Öğrencilerimize yönelik 6 haftalık bir yaz uygulaması yaptık. Öğrencilerimizden büyük katılım aldık. Müzik dersinde normal dönem içerisinde derse katılamayan öğrencilerin yeteneğini ortaya çıkarmak için, bağlama, piyano, şam gibi eğitimler verdik. Öğrencilerimizin, müzikte gerçekten yetenekli olduklarını gördük ve bunu ortaya çıkardık” diye konuştu.

 

 

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Seval Topçu da çok verimli bir dönemin geçtiğini kaydetti. Topçu,

“Bu yıl halı-dokumacılık dersinde, beceri temelli bir anlayışla, çocuklarımıza halı dokumanın inceliklerini öğretmeye çalıştık. Bizzat kendileri yaparak, bu işin inceliklerini öğrendiler. Gayet verimli ve güzel bir dönem oldu” ifadelerine yer verdi.

 

 

Öğrenciler ise, dönem boyunca derslerde hem eğlenip hem öğrenerek verimli bir yaz okulu geçirdiklerini söylediler.

Tören, belgelerin dağıtımı ile son buldu.