2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle Elazığ’da 134 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Öğrenciler için son ders zili, yaz tatili için çaldı. İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki milyonlarca öğrenci, eğitim-öğretime yarıyıl tatili arası vermek üzere bugün karnelerine kavuştu. Elazığ'da 10 bin öğretmenin görev yaptığı 560 okulda 134 bin öğrenci karne sevinci yaşadı.

 

 

Vali Yardımcısı Oltan Bayraktar ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, 100 Yıl Çaydaçıra Ortaokulunda düzenlenen törende öğrencilere karnelerini dağıttı.

 

 

Yiğit, karne alan öğrencilerin sevincini paylaştıklarını belirtti.

Bir yılı güzel, sorunsuz ve sıkıntısız atlattıklarını ifade eden Yiğit; "İnşallah hayırlı bir yaz dönemi, tatil dönemi geçiririz. Ama tabii bu tatil eğitimden uzak kalmak için bir bahane değil. Lütfen bu dönemde de yine bir yıl boyunca yapmış olduğumuz çalışmaların gerek tekrar olsun kitaplarımızın tekrar okunması veya yeni kitaplar alarak çocuklarımızın bilgi dağarcığını, kelime hazinelerinin gelişmesi için okuma çalışmalarını, velilerimiz tarafından devam ettirilmesini birçok geleneksel oyun öğrettik çocuklarımıza hem bunlarda mahallede sokakla oynanacak oyunlar var. Aile içerisinde oynanacak oyunlar var. Bunlarla çocuklarıyla nitelikli vakit geçirmelerini, güzel bir tatil yapmalarını istiyoruz." Dedi.