• Dolar
  6.451
 • Euro
  7.1898
 • G. Altın
  338.06
 • T. Altın
  2155.8

YÖK Başkanı Yekta Saraç, YKS’nin 25-26 Temmuz'da yapılacağını açıkladı.

Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve TÖDER Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği Başkanı İbrahim Taşel, YKS’nin ertelenmesine ilişkin, “YKS’nin ertelenmesi çok yerinde bir karar oldu. Adayların hazırlık süreçleri için zaman kazandılar. Özel Öğretim Kurumları da daha geniş bir zamanda telafi eğitimlerini yapabilecek” yorumunda bulundu.

 

DAHA KAPSAMLI TELAFİ EĞİTİMLER YAPILACAK

YÖK’ün YKS’nin ertelenmesine ilişkin karar milyonlarca sınava hazırlık öğrencisine de yaşanan Koronavirüs salgını nedeniyle aksayan eğitim programlarını telafi etme şansı tanıyacak. Öğrenciler, TRT Eba Tv ve Kanal 23 ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan Uzaktan Eğitim Programları dersleri ile daha uzun süre ve daha detaylı çalışma imkanı bulacaklar. Kanal 23 ekranlarında yayınlanan Uzaktan Eğitim Derslerinin daha sonra tekrar yayınlanacak olması da öğrencilere kaçırdıkları, anlamadıkları dersleri tekrar dinleme fırsatı sunacak.

 

TAŞEL EĞİTİM PROGRAMLARININ GENİŞLEYECEĞİNİ DUYURMUŞTU

Geçtiğimiz akşam Kanal 23 Ana Haber’e bağlanarak, açıklamalarda bulunan Taşel, sınavlarda bir gecikmenin yaşanabileceğini öngördüklerini söyleyerek, olası durumda telafi eğitimlerinin de daha kapsamlı hale getirileceğini söylemişti. Taşel,

“Diyelim ki, 30 Nisan’da sonra okullar açıldığında belki hafta içi derslerin yanı sıra Cumartesi, Pazar günlerini de katarak, saatleri uzatarak, eğitimi daha yoğun hale getireceğiz. Bu dönemde uzaktan eğitimle vermiş olduğumuz dersleri o dönemde yüz yüze eğitim ile bir kez daha öğrencilerimize anlatmış olacağız. Her şeyin başı sağlık. Çocuklarımızın sağlığı bozulmasın, onlar bir şekilde dışarıdan aldıkları virüsü evde anne-babalarına bulaştırmasın, bu virüs salgınından inşallah çok büyük bir zayiat vermeden kurtulalım ki bana göre Türkiye şu dönemde süreci güzel yönetiyor. İnşallah bu salgından kurtulacağız” açıklamasında bulunmuştu.

 

ALT SINIFLAR DA UNUTULMADI

Taşel, Uzaktan Eğitim Programlarının kapsamının genişletilmesiyle beraber alt sınıflar için de daha çeşitli programlarının yayınlanacağının haberini de vermişti. Olacak eğitim programının da yine Kanal 23 ekranlarından milyonlarca öğrenciyle buluşacağını duyuran Taşel,

“Buradan izleyicilere de müjde vermek istiyorum. Bu yayınları daha da genişleteceğiz. Çocuklarımıza müzik eğitimi, oyun, daha alt sınıflara yönelik çalışmaları da en kısa sürede bu programın içerisine ekleyeceğiz. Kanal 23 Televizyonu ve Final Yayınları, bu yayınlanan videoları arşivde biriktiriyor. Öğrenci dersi kaçırmışsa ya da iyi anlamamışsa, geriye dönüp bunları izleme şansı da var. Bu çok önemli Türkiye için. Bu aynı zamanda Kanal 23’ün de gelecekte kuracağı eğitim kanalının ilk adımı olur inşallah” diye konuşmuştu.