• Dolar
  7.2807
 • Euro
  8.5877
 • G. Altın
  454.03
 • T. Altın
  3078.0

Shanghai Ranking Consultancy tarafından yayınlanan 2019 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında (ARWU) yer alan 12 Türk üniversitesinin içersinde, Fırat Üniversitesi de yer aldı.

Shanghai Ranking Consultancy tarafından yayınlanan 2019 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında (ARWU) 12 Türk üniversitesinin içerisinde, Fırat Üniversitesi de listede yer aldı.

Her yıl hazırlanan sıralamada, bu yıl Türkiye’den 12 üniversite yer aldı. Sıralamalar, üniversitenin verdiği mezun sayısı, öğretim elemanlarına ait Nobel Ödülü ve bilimsel makale sayısı, yüksek atıf yapılan araştırmacıların sayısı, doğa ve bilim dergilerinde yayımlanan makale sayısına göre belirleniyor. 1000 üniversitenin alındığı listede, Türkiye’den İstanbul Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Orta Doğu ve Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi oldu.

 

 

REKTÖR DEMİRDAĞ: “GAYRETLİ ÇALIŞMALARIMIZ MEYVESİNİ VERİYOR”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ konuyla ilgili, “Göreve başladığımız 7 yıl önce ifade ettiğimiz gibi Fırat Üniversitesinin her alanda başarılı olması için hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Yıllar önce eğitim ve öğretimde Fırat Üniversitesini en üst seviyelere çıkarmak için gayretli çalışmalarımızın meyvelerini vermesi bizleri oldukça mutlu etmiştir. Ancak bununla yetinmeyip, durmak yok yola devam diyerek, bütün personelime teşekkür ediyorum” diye konuştu.