Fırat Üniversitesi ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında protokol imzalandı

Fırat Üniversitesi ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yer alan Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ile Batı Dilleri ve Edebiyatları Ana Bilim Dallarını kapsayan lisansüstü çift diploma ön protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında düzenlenen protokol imza törenine; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, İnsani Ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhalim Aydın, İnsani Ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Seda Arıkan, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Sunkar, Çağdaş Türk Lehçeleri Ve Edebiyatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ercan Alkaya, Tömer Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan Yalçın İle Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Daire Başkanı Zhadyra Baynazar, Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Doğu Dilleri ve Tercümanlık Bölümü öğretim üyesi Dr. Dinara ASHİMOVA ve Fırat Üniversitesi ile Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında daha önce imzalanan ikili iş birliği anlaşması kapsamında eğitimleri üniversitemizde devam eden Kazakistanlı öğrenciler katıldı.

 

 

İmzalanan lisansüstü çift diploma ön protokolü, Fırat Üniversitesi ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasındaki ikili iş birliği ilişkilerinin artırılmasını ve protokole esas olan lisansüstü çift diploma anlaşmasının her iki üniversitenin tüm enstitülerini kapsayacak şekilde genişletilmesini amaçlamakta.

Protokol Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Daire Başkanı Zhadyra Baynazar arasında imzalandı.