• Dolar
  5.7994
 • Euro
  6.5944
 • G. Altın
  262.60
 • T. Altın
  1792.7

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE bünyesinde görev yapan sınıf öğretmeni Tekin Murat, yeni çıkardığı Aşamalı Matematik kitabının tanıtımını gerçekleştirdi.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE bünyesinde görev yapan sınıf öğretmeni Tekin Murat, yeni çıkardığı Aşamalı Matematik kitabının tanıtımını gerçekleştirdi. Tekin kitabı yazma sürecinden ve öğretim hayatından bahsederek,

“16 yıl köylerde çalıştım. Özellikle matematik konusunda sürekli çalışma yaptım. Ne yazık ki biz ilkokuldan başlayarak öğretme mantığını çok es geçmişiz. “Zaten toplama, çıkarma ne var ki bunda?“ diye düşünerek basite almışız. Halbuki en önemli olan temel eğitim bu aşamada veriliyor. Şunu fark ettim ki, biz %20’lerde olan matematik başarısını çok rahatlıkla %60 ya da %80 yapabiliriz. Kitapta bahsettiğim sistemi, Orta Asya’da ve yurtdışında çalışan birçok öğretmen dahi kullanıyor. Bu sistem haricinde öğretmenlik üzerine anlattığım birçok proje var.” diye konuştu.

Aşamalı Matematik kitabının arka kapağında Tekin Murat tarafından yazılan açıklama ise şöyle:

“Öncelikle söylemeliyim ki bu kitabın amacı 40 kişilik sınıftaki 3-5 öğrenciyi alıp matematik dahisi yapmak, sonra da bu 3-5 öğrencinin başarısının gururunu yaşamak değildir. Tam tersine amaç, 40 kişilik sınıftaki hemen hemen tüm öğrencilere temel matematik becerisi, en azından dört işlem becerisi kazandırmaktır.”