• Dolar
  7.3213
 • Euro
  8.6163
 • G. Altın
  456.52
 • T. Altın
  3090.0

2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasına birkaç gün kaldı. Ancak okulla yeni tanışacak minikler için okula uyum eğitimi kapsamında bugün ilk ders zili çaldı.

2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Ancak okulla yeni tanışan minikler için bugün itibariyle eğitim başladı. Birinci sınıfa yeni başlamış olmanın heyecanı miniklerin yüzlerinden okunuyordu.

 

 

Elazığ İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ferhat Emre, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Emre,

“2019-2020 eğitim öğretim yılı, tüm eğitim kurumlarımızda 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Ancak başlayacakları okul türünde yeni olan öğrencilere yönelik, her yıl Bakanlığımız, eğitim-öğretim yılı başlamadan birkaç gün öncesinde oryantasyon diyebileceğimiz uyum haftası yapıyor. Bu kapsamda ana sınıfı öğrencilerimiz, ilköğretim 1. Sınıf ve 5. Sınıf öğrencilerimiz temel eğitim kurumlarında, 9. Sınıf öğrencilerimiz ise orta okul kurumlarında uyum haftası eğitimine alınıyorlar. Bu günler içerisinde çocuklarımız, okullarını tanıyorlar, öğretmenler nezaretinde okuldaki birimleri geziyorlar. Okula dair önyargıları bu vesileyle yıkılıyor” dedi.

 

 

Yunus Emre İlkokulu Müdürü Saim Arslan da uyum haftası hakkında bilgi verdi. Arslan,

“Bakanlığımız her yıl uygulanan oryantasyon eğitimini bu yıl bir haftadan iki güne indirdi. Çocuklarımız okula yeni başlayacaklar. Küçükler, çok sevimliler ve cıvıl cıvıllar. Bu çocukların uyumu için, Bakanlığımız erken uyum programı başlattı. Bundan dolayı biz de bugün çocuklarımızı uyum programına aldık” diye konuştu.

 

 

Bugün veliler de çocuklarıyla aynı heyecanı yaşıyorlardı. Kızı birinci sınıfa başlayan velilerden biri çok heyecanlı olduklarını söyleyerek,

“İlk günün heyecanı var. Öğretmenle tanıştık. Kızım öğretmenini çok sevdi. Sabahları zorla uyandırıyorum ama anasınıfına gittiği için alışkın aslında bir yandan da seviniyor” dedi.

Haber: Neriman Akbaş