• Dolar
  5.7769
 • Euro
  6.5763
 • G. Altın
  261.67
 • T. Altın
  1762.4

Dolar ve Euro bugün ne kadar oldu? İşte son durum... .

/TL ilişkisi haftanın son gününde de merak konusu. ABD ile ilişkilerin normalleşmesi ve petrol varil fiyatlarındaki düşüş TL'yi dolar karşısında güçlendiriyor. FED kararı sonrası yükselen dolar 5.30 TL'de dengelenmişti. Son gelişmelerin ardından TL tekrar güçlendi ve dolar, TL karşısında eriyerek 5.27 TL seviyesinin altına düştü. Peki, Dolar bugün ne kadar oldu? İşte dolarda son durum...

 

Dolar haftanın son gününe yatay seyirle başladı. ABD'nin Suriye'den çekilme kararı sonrası dolar sert düşüşe geçerek 5.21 TL seviyesine kadar gerilemişti. Aynı günün akşamı FED faiz kararını açıkladı. Yatırımcıların gözlerini çevirdiği FED beklendiği gibi yaptı ve 25 baz puan faiz artırımı gerçekleştirdi. FED Başkanı Powell'ın 2 faiz artırımı daha beklediğini açıklamasıyla dolar tırmanarak 5.33 TL seviyesini zorladı. Ancak ABD ile düzelen ilişkiler, enflasyonla mücadele programı, Merkez Bankası'nın kararlı sıkı duruş politikası gibi faktörler ile dolar 5.29 TL seviyesine dengelendi.

DOLAR BUGÜN NE KADAR? (21 ARALIK 2018)

Dolar haftanın so iş gününde de merak ediliyor. Binlerce kişi, 'dolar bugün ne kadar?' sorusuna yanıt arıyor. Dolar, haftanın son işlem gününe 5.27 TL'den başladı. Dolar şu an için yatay seyirle hareket ediyor. Dolar bu hafta hareketli saatler geçirdi. Son günlerde dolarda yaşanan düşüş, TL'deki pozitif hareketlenmenin temelinde petrol brent fiyatlarındaki düşüş ve ABD ile ılımlı ilişkiler yer alıyor. Petrol brent fiyatı dün yüzde 4'ten fazla düşerek 55.50 seviyesine indi.

EURO'DA SON DURUM

Euro, dolara nispeten daha stabil durumda. Hafta başında 6.07 TL olan Euro, değer kaybı yaşayarak haftanın son işlem gününde 6.04 TL'den işlem görüyor.

.

 

.