Turkcell Platinum Bosphorus CupÔÇÖ─▒n bu y─▒l 17ÔÇÖncisi d├╝zenlenecek. ─░stanbul Bo─čaz─▒ÔÇÖn─▒ rengarenk bir manzara boyayacak yar─▒┼člar, 29-30 Eyl├╝l 2018 tarihlerinde yap─▒lacak.

Yelken yar─▒┼člar─▒nda T├╝rkiyeÔÇÖnin en prestijli yar─▒┼člar─▒ndan biri olan ve bu sene 17ÔÇÖnci kez yelken tutkunlar─▒n─▒ ─░stanbulÔÇÖda bulu┼čturacak ÔÇśTurkcell Platinum Bosphorus CupÔÇÖta geleneksel kupa devir teslim t├Âreni ger├žekle┼čtirildi. 29-30 Eyl├╝l 2018 tarihlerinde ger├žekle┼čtirilecek Turkcell Platinum Bosphorus CupÔÇÖ─▒n ┼čampiyonluk kupas─▒ ÔÇśD├Âner Trofe Kupas─▒ÔÇÖ yeni ┼čampiyona verilmek ├╝zere organizasyona teslim edildi. Yakla┼č─▒k 10 ├╝lkeden, 80 tekne ve 800ÔÇÖe yak─▒n yelkenlinin m├╝cadele edece─či Turkcell Platinum Bosphorus CupÔÇÖ─▒n kupa devir teslim t├Ârenine organizasyonu d├╝zenleyen ORG Sports Management kurucusu Orhan Gorbon ve son iki y─▒l─▒n ┼čampiyon tak─▒m─▒ Orient Express VI ad─▒na B├╝lent Atabay kat─▒ld─▒.

G├╝m├╝┼č kupa yeni sahibi bekliyor
Organizasyon ekibine teslim edilen ve tamamen kristal malzemede ├╝retilen g├╝m├╝┼č kupa, Turkcell Platinum Bosphorus CupÔÇÖta bu y─▒lki yeni sahibini bekliyor. 2002 y─▒l─▒ndan bu yana devam eden yar─▒┼člara ├Âzel olarak T├╝rk tasar─▒mc─▒ Can YalmanÔÇÖ─▒n dizayn etti─či, 7 kg a─č─▒rl─▒─č─▒ndaki g├╝m├╝┼č kupa bu y─▒l 30 Eyl├╝lÔÇÖde ┼čampiyon tak─▒m─▒n ellerinde havaya kalkacak. Genel klasman 1.ÔÇÖsine verilen g├╝m├╝┼č kupay─▒, son iki y─▒ld─▒r yar─▒┼člarda birincili─či b─▒rakmayan
Orient Express VI ekibi kazand─▒.

Bo─čazÔÇÖdaki Yelken ┼×├Âleni Dolmabah├žeÔÇÖden ba┼člayacak
─░ki g├╝n boyunca s├╝recek ve 3 yar─▒┼čtan olu┼čan etkinli─čin ilk g├╝n├╝nde yelkenliler, ─░stanbul Bo─čaz─▒ÔÇÖnda m├╝cadele edecek. Bo─čaz Yar─▒┼č─▒ÔÇÖnda tekneler Dolmabah├žeÔÇÖden start alacak, Anadolu Hisar─▒ÔÇÖnda d├Ânecek ve ├ç─▒ra─čan Saray─▒ ├Ân├╝ndeki fini┼č noktas─▒na gelecek. Bosphorus Cup, 30 Eyl├╝l Pazar g├╝n├╝ Caddebostan etab─▒ ve ard─▒ndan d├╝zenlenecek ├Âd├╝l t├Âreni ile son bulacak.

En g├╝zel izleme noktalar─▒
Bu y─▒l 17ÔÇÖncisi d├╝zenlenen yar─▒┼člar─▒n en iyi izlenece─či yerler, Be┼čikta┼č sahili-Ortak├Ây Meydan─▒, Ak─▒nt─▒burnu-Arnavutk├Ây, Bebek, Kuleli ve Kandilli olacak.