• Dolar
  5.8352
 • Euro
  6.5581
 • G. Altın
  239.70
 • T. Altın
  1607.7

İstifa eden Elazığspor yönetim Kurulu’nda Asbaşkan olarak görev yapan Murat Yerlikaya, yazılı bir açıklama yaparak Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a cevap verdi. Açıklamasında sert ifadeler kullanan Yerlikaya, Yanılmaz’ın Elazığspor’un geleceğini kendi geleceğine kurban ettiğini ifade etti.

Elazığspor’da Adana Demirspor Maçı sonrasında istifa eden yönetim kurulunda Asbaşkan olarak görev yapan, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın önceki gün yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Elazığspor’u sahipsiz bırakmama adına yaptıkları çalışmaların kamuoyunun takdiri olduğunu kaydeden Yerlikaya, bu konuda her ne kadar başarısız adledilselerde yaşanan zor süreçte takımın sahaya çıkarılması, oyuncuların takımda tutulması ve kulüp lisans sorununun çözülmesininin başlı başına bir başarı olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Elazığspor’un düştüğü durumlardan kendini aklamak için yaptığı açıklamaların tam bir komedi olduğunu ifade eden Murat Yerlikaya, “Aklında başkanlık olmayan birini çağırıp naklen yayın eşliğinde ve taraftar temsilcileri önünde başkan adayı ilan eden birinin “Ben destek sözü vermedim” demesi  “Yalan söylerken bir ayağımı kaldırdım” diyen çocukların saflığı kadar komiktir” dedi.

Yerlikaya, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın kulübün yiyecek-içecek ihtiyacını kendisinin karşılayacağını söylediğini, ardından da teşekkür mesajı yayınlamalarını istediğini iddia ederken, kendilerinin de bu ihtiyaçları talep ettiklerinde  Yanılmaz’ın “Peyniri de siz alın” diyebilecek kadar işi basite indirgediğini ve Yanılmaz’ın haksızlığını, karşı tarafı itibarsızlaştırarak çözmeye çalıştığını belirtti.

Musrat Yerlikaya, açıklamasında Mücahit Yanılmaz’ın Elazığspor’un geleceğini kendi siyasi geleceğine kurban ettiğini ifade ederken, “Değerli Başkan’a Elazığspor’un çok Belediye Başkanı eskittiğini ve bunların bir kısmının iyilikle bir kısmının da kötülükleriyle anıldığını bildirir, “Ben istediğim zaman yardım ederim, istemediğimde de yardımı keser Elazığspor üzerinden istediklerimi zor durumda bırakırım” tavrından kurtulmasını temenni ederim”dedi.

Yerlikaya, açıklamasını “Son olarak; Elazığspor’a yardımcı olmak için yeniden imar revizsyonu yapılmasını mı ya da meclis üyelerinden başkan atanmasının mı beklediğini kamuoyuna açıklamalarını dilerim” sözleriyle tamamladı.