• Dolar
  5.8894
 • Euro
  6.4964
 • G. Altın
  280.05
 • T. Altın
  1903.6

Türkiye Futbol Federasyonu’nda 1 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Olağan Mali Genel Kurul öncesi en iddialı aday konumunda bulunan Nihat Özdemir’in listesinde oldukça önemli isimler yer alıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nda, gözler yarın yapılacak olan Olağan Genel Kurul toplantısına çevrildi.
Kongre öncesinde 5 başkan adayı bulunurken, en iddialı aday konumundaki Nihat Özdemir’in listesinde yer alan bazı isimler kamuoyuna sızdı.
Yıllarca Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım başkanlığındaki yönetim kurulunda görev alan deneyimli isim Nihat Özdemir, seçimin açık ara favorisi olarak görülürken Özdemir’in listesinde oldukça önemli isimler de yer alacak.
Buna göre Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın yanı sıra Fenerbahçeli eski yönetici Selim Soydan, Beşiktaşlı eski yönetici Muzaffer Nasıroğlu, Futbol Federasyonu eski yöneticisi Servet Yardımcı ve Galatasaraylı eski futbolcu Hamit Altuntop başkan adayı Nihat Özdemir’in listesinde olduğu iddia edilen isimler.
Nihat Özdemir, Bülent Gürkut, Durmuş Ali İlik, Veli Olgaç ve Ayhan Sağaltıcı'nın başkan adaylığı için başvurduğu genel kurulda, denetleme kurulu raporlarının görüşülmesinin ardından, bir önceki yönetimin mali ve idari açıdan ibrası için oylama yapılacak.
Genel kurulun son bölümünde ise başkan adayları konuşmalarını yapacak ve başkanlık seçimi gerçekleştirilecek.