Bir süredir Elazığspor'un transfer yapa bilmesi için kapalı olan transfer tahtasının açılması için mücadele eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kanal 23 ekranlarında yayınlanan Telefinal Spor Programına telefonla katılarak, önlerine engel çıkarıldığını söyledi.

Başkan Şerifoğulları, göreve geldiği günden beri Elazığspor'un birçok ihtiyacını karşılayarak çözüm ürettiklerini belirterek, bugünde transfer tahtasının açılması için şahsi çeklerini ve bazı işadamlarından borç para alarak, kulüp yetkililerini İstanbul'a gönderdiklerini, İstanbul'da maalesef önlerine büyük engeller çıkartıldığını söyledi.

Başkan Şerifoğulları, Elazığ'daki birçok kişiden istedikleri desteği bulamadıkları gibi, kulüpten alacağı olmayan dosyası kapatılmış futbolcuların bile avukatlar aracılığı çok büyük paralar istediklerini, bugün gelinen noktanın çok kötü olduğunu, önce 300 bin TL isteyenin şimdi 600 bin TL istediğini bu nedenle de durma noktasına geldiklerini söyledi.

 

 

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ilk başta konuşulan 5, 5.5 rakamının 10 milyonlara çıktığını gereken fedakârlıkların yapılmaması takdirde ellerinden artık bir şey gelmeyeceğini, İstanbul’da bulunan ekibi geri çekerek, mevcut takım ile ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Elazığ sevdalısıyım diyenlerin kendilerine yardımcı olmadığını, kendilerinin taşın altına gövdesini koyduklarını da belirten başkan Şerifoğulları yarın akşama kadar son görüşmelerin yapılacağını, istenen rakama gelinmediğinde transfer tahtası gibi bir gündemlerinin olmayacağını belirtti.