Elazığ’ın da aralarında bulunduğu 24 ilde “Biz Bir Takımız” projesi gerçekleştirilecek. Yapılacak olan proje için Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Proje Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından farklı sosyokültürel yapılardan gelen gençlerin spor ve farkındalık eğitimleri ile desteklenerek uzlaşı ve spor kültürüne katkıda bulunulması, sınırlı imkanlara sahip gençlerin spor ve sosyal uyum eğitimleri ile desteklenerek Türkiye’de toplumsal güven ortamı uzlaşı ve spor kültürüne katkıda bulunmak amacıyla “Biz Bir Takımız” projesi gerçekleştirilecek.

Bu projeye Elazığ da dahil olmak üzere toplamda 24 ilden 1056 genç katılacak. Elazığ’ın kardeş ili Ankara olarak belirlenmiştir. Elazığ’dan 22 erkek (Şehit Nadir İpek Orta Okulundan) 22 kız (Ziya Gökalp Orta Okulundan) olmak üzere toplamda 44 öğrenci katılacak.

Projenin eğitim programı haftada 1 gün 4 saat olarak 14 hafta boyunca Cumartesi veya Pazar günü uygulanacak. Proje süresince aile eğitimleri, 14 haftalık eğitim programı, yaz kampı ve iller arası ziyaret gerçekleştirilecek. Proje kapsamında gençler spor eğitimleri ile basketbol ve oryantring uygulamalarını yaparak takım olma becerilerini gerçekleştirecek sosyal uyum eğitimleri ile kendini tanıma, farklı kültürleri anlama konusunda atölye çalışmaları yapılacak.

 

 

Bugün Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezinde, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü, kurum personelleri, Proje İl Mentoru Prof. Dr. Mehmet Fatih Karahüseyinoğlu, okul yöneticileri, öğrenciler ve ailelerinin katılımlarıyla “Proje Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleşti.

 

“ÇOCUKLARIMIZA ÇOK CİDDİ KATKILARI OLACAK”

Proje Bilgilendirme Toplantısında açılış konuşmasını yapan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, "Biz, siz değerli velilerimizi ve çocuklarımızı sadece Biz Bir Takımız Projesi için değil, sürekli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çatısı altına bekliyoruz. Tabi bir okulumuz Şehit Nadir İpek Orta Okulu Sivrice de yine Ziya Gökalp Orta Okulu Elazığ Merkezden bir okulumuz. Okullarımız şanslılar. Velilerimiz bizlere inansınlar, hocalarımıza, jüriye güvensinler. Çocuklarımıza çok ciddi katkıları olacak. Türkiye'nin birçok yerinden arkadaşları olacak ve çok önemli kazanımlar elde edecekler. Ben bir kez daha buraya kadar geldiğiniz için ve bu ekibe hem kurumum hem de şahsım adına saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olun. "ifadelerine yer verdi.