Bugün Elazığ’da başlayan Ahmet Uygur, genç erkekler ve genç kadınlar ferdi boks Türkiye şampiyonasının kura çekimi gerçekleşti.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu toplantı salonunda gerçekleşen kura çekimine federasyon başkanı, Eyüp Gözgeç, ASKF başkanı Mustafa Gür, Boks il temsilcisi Dr. Kubilay Şenbakar, Boks milli takım antrenörü Ahmet Uygur ve takım temsilcileri katıldı.

Kura çekim töreninde bir değerlendirme yapan ASKF başkanı Mustafa Gür, boks şampiyonasının Elazığ’da yapılmasına vesile olanlara teşekkür etti. Gür, “Öncelikle bu Türkiye Şampiyonası’nın gençlerde erkek ve kadınlarda olmak üzere ilimizde yapılmasından dolayı camiamız adına son derece mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Boks İl Temsilcisi Kubilay Şenbakar ise konuşmasında, “Bu Şampiyona’nın Ahmet Uygur adına Elazığ’a verilmesi bizi çok onurlandırdı. Ayrıca şunun altını çizmek istiyorum; bu şampiyona kadın ve erkeklerde Türkiye Şampiyonası olması hasebiyle iki şampiyona bir arada yapılmaktadır.  Burada ilk iki dereceye giren arkadaşlar hemen milli takım kampına alınacaklardır. Akabinde Avrupa Şampiyonası’na iştirak edeceklerdir. Burada dereceye giren arkadaşlar ayrıca 2024 Olimpiyatları’nda Türk Milli Takımı’nın adeta savaşanları olacaktır. Dün itibariyle teknik toplantımızı yaptık. Bu organizasyonda bize büyük katkılar sağlayan Valimiz Erkaya Yırık, Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları, İl Özel İdaresi, Elazığ ASKF Başkanı Mustafa Gür, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ve il müdürlerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Şampiyonaya ismi verilen hemşerimiz Ahmet Uygur’da yapmış olduğu değerlendirmede boks federasyonu yetkililerine teşekkür etti.