Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında “Türkiye Sportif Yetenek Taraması Ve Spora Yönlendirme" programı bugün İlimiz Yakup Kılıç Spor Salonunda başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında “Türkiye Sportif Yetenek Taraması Ve Spora Yönlendirme" programı bugün İlimiz Yakup Kılıç Spor Salonunda başladı. Öğrencilerin boy, kilo ölçümü, kulaç uzunluğu testi, esneklik testi, sıçrama testi, geriye sağlık topu fırlatma, kavrama kuvveti testi, 20 metre sürat testi ve çeviklik testi gerçekleştiriliyor.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde İlimiz merkezi, Karakoçan, Kovancılar ve Palu İlçelerinde toplamda 7182 öğrencinin taranması planlanıyor.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, ‘’ Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme programı kapsamında ilimiz merkez Yakup Kılıç Spor Salonumuzda yapmaya başladığımız test ve ölçümler sonucu çocukların hangi spora yatkın olduğu belirlenerek her bir çocuk için 'Spor Karnesi' hazırlanıyor. Tarama sonucu spora yetenekli olduğu tespit edilen çocuklar başarılı oldukları branşlara yönlendiriliyor. Böylece yetenekli çocuklarımızı üst düzey sporcu olarak yetiştirip ilimizde uluslararası düzeyde başarılar elde edebilecek sporcular çıkarmayı hedefliyoruz’’ ifadelerine yer verdi.