• Dolar
  5.7994
 • Euro
  6.5944
 • G. Altın
  262.60
 • T. Altın
  1792.7

Telefinal Programı’na konuk olan Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Adana Demirspor Maçı’nın da Şanlıurfa’da oynanacağını açıkladı.


Spor Toto 1. Lig’in 26. Haftası’nda Adana Demirspor’u konuk edecek olan Elazığspor’da, bu maçın Malatya’ya alınması için yapılan girişimlerden de sonuç alınamadı.
Bu kez Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü’nden olumlu cevap gelmesine rağmen Adana Demirspor’un itirazı üzerine bu maç da Şanlıurfa’da oynanacak.
Alınan bilgilere göre ilimiz Milletvekilleri Zülfü Tolga Ağar ve Sermin Balık’ın da devreye girmesinin ardından Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü’nün Elazığspor’a olumlu yanıt verdiği ancak prosedür gereği böyle bir gelişmenin deplasman takımına maçtan en az 15 gün önce bildirilmesi zorunluluğu nedeniyle Adana Demirspor’un bu teklifi kabul etmediği öğrenildi.
Alınan bilgilere göre hem Şanlıurfa’nın mesafe olarak Adana’ya olan yakınlığı hem de maçın Malatya’da oynanması durumunda Elazığspor’un taraftar avantajının artacağı ihtimali nedeniyle Adana Demirspor’un Şanlıurfa’da oynamak için direttiği ve Elazığspor Kulübü’nün ısrarlarına rağmen teklifin kabul görmediği öğrenildi.
Telefinal Programı’na konuk olan ve konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, “Belki birkaç gün önce göreve gelseydik bu Maç kesinlikle Malatya’da oynanırdı” şeklinde konuştu.