• Dolar
  6.7788
 • Euro
  7.6688
 • G. Altın
  366.57
 • T. Altın
  2491.3

Spor Toto 1. Lig’in 18. Haftasında Adanaspor ile karşılaşacak olan Elazığspor, bu maçı Erzurum’da oynamak için Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Kulübü’ne resmi başvurusunu yaptı. Elazığspor-Adanaspor Maçı’nın nerede oynanacağı sorusu cevabını buluyor…

Spor Toto 1. Ligin 18. haftasında Adanaspor ile karşı karıya gelecek olan Elazığspor bu maçı Erzurum'da oynamak için Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Külübüne resmi başvurusunu yaptı. Elazığspor'un ikinci tercihi ise Sivas oldu.

Spor Toto 1. Lig’in 18. Haftasında Adanaspor ile karşılaşacak olan Elazığspor, bu maçın Erzurum’da oynanması için Kazım Karabekir Stadyumu’nun kullanım haklarını elinde bulunduran Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Kulübü’ne resmi müracaatını yaptı.

Atatürk Stadyumu’nun yıkım sürecine girmesinin ardından ilk yarının son maçı olan Altay müsabakasıyla birlikte maçlarını Elazığ dışında oynamak zorunda kalan Bordo-Beyazlı ekibimiz, hatırlanacağı üzere Altay ile Sivas’ta karşılaşmıştı.
2. Yarının ilk maçında ise Adanaspor ile karşı karşıya gelecek olan Bordo-Beyazlı temsilcimiz, bu maçı ise Erzurum’da oynamak istiyor.
Alınan bilgilere göre Elazığspor Kulübü yetkililerinin bu konudaki resmi yazışmaları yaptıkları ve Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Kulübü’nden cevap beklendiği öğrenildi.
Buna göre Elazığspor-Adanaspor müsabakasının çok büyük bir aksilik yaşanmaması durumunda Erzurum’da oynanması beklenirken, Erzurumspor Kulübü’nden olumsuz bir yanıt alınması durumunda ise Elazığspor’un ikinci tercihinin Sivas olduğu bildirildi.
Altay Maçı’nda hem tesislerinin hem de Yeni 4 Eylül Stadyumu’nun kapılarını Elazığspor’a açan Sivasspor Kulübü’nün, aksi bir durum yaşanması durumunda stadyumu yeniden Elazığspor’a tahsis etmek için hazır olduğu haber merkezimize gelen bilgiler arasında.